Radni zdecydowali o zmianach w budżecie miasta

Miasto z Wizją / 29.05.2017 / Komentarze
Dodatkowe środki na remonty dróg, obserwatorium astronomiczne, remont pomostu, fontannę, zakup dzieł sztuki i nowego radiowozu dla Straży Miejskiej

Podczas dzisiejszej (poniedziałek, 29 maja) miejscy radni  zdecydowali m.in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta. Uchwała ostatecznie została podjęta na „tak”. Tym samym Szczecinek wyda w tym roku blisko 156 mln zł.

W projekcie uchwały zapisano po stronie wydatków - 155 717 077 zł, a po stronie dochodów - 149 834 475 zł. Deficyt budżetowy w kwocie 5 882 602 zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków. Warto dodać, że miasto już od kilku lat nie brało kredytów i pożyczek. Tak będzie również w tym roku.  Oznacza to, że Szczecinek swoje zobowiązania płaci wyłącznie z dochodów i wolnych środków budżetowych.

Szczegóły zmian w budżecie? Miasto przeznaczy 500 tys. zł na remont ul. Karlińskiej na osiedlu Zachód. Z kolei 1,5 mln zł trafi na inwestycję pn. „Poprawa układu komunikacyjnego - ul. Parkowa, Junacka, Drzymały” (1,2 mln zł) oraz „Przebudowa ul. Żeglarskiej /drogi leśnej/” (300 tys. zł).

Miasto zamierza też zwiększyć wydatki na funkcjonowanie Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - o 30 tys. zł z przeznaczeniem na naprawę pomostu "Centrum" przy I LO im. ks. Elżbiety. Na pomoc miasta może też liczyć Straż Miejska. Ratusz przeznaczy 100 tys. zł na zakup samochodu służbowego dla szczecineckiej "czarnej" formacji porządkowej. Z kolei 165 tys. zł zostanie przeznaczone na: remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz 65 tys. zł na remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 7, a 50 tys. zł trafi na realizację Programu "Erazmus+".

Radni zdecydowali także o przeznaczeniu 72,75 tys. zł na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Park Różany - fontanna” - 50 tys. zł oraz na realizację nowych zadań inwestycyjnych pod wspólną nazwą „Wydatki inwestycyjne rad osiedli” - 22, 75 tys. zł.

Z kolei 80 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup kolekcji P. Beaty i Jacka Jakubców (dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie i antyki), a 1 mln zł trafi na realizację nowego zadania inwestycyjnego pn. „Odrestaurowanie zabytkowej wieży ciśnień na obserwatorium astronomiczne i planetarium”.

Miasto chce też wyremontować taksówki wodne za 100 tys. zł, a 108 tys. zł przeznaczyć na zakup ciągnika dla OSiR-u.

Za przyjęciem proponowanych zmian w budżecie głosowało 14 radnych. Troje z nich było „przeciw”, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Tekst, foto: Marzena Góra