Rajd Baja Szczecinek (akt.)

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 29.09.2018 / Komentarze
Inauguracyjny prolog na trasie prowadzącej przez były poligon wojskowy

Prologiem po terenie byłego poligonu wojskowego ruszył tegoroczny Rajd Baja Szczecinek. Kierowcy - motocykliści, kierujący quadami i samochodami zmierzyli się z ponad 4-km trasą.

Rajd rozpoczął się prezentacją wszystkich załóg. W oficjalnym otwarciu wzięli udział wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak i znakomity kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

- Jesteśmy dumni z faktu, że nad Trzesieckiem możemy gościć elitę nie tylko polskich rajdowców - mówił m.in. D. Rak. - Kierowcom życzę samych zwycięstw, a tych którzy pierwszy raz odwiedzili Szczecinek namawiam do zwiedzania naszego pięknego miasta.

Później uczestnicy Baja Szczecinek przenieśli się na start rajdu umiejscowiony na polnej drodze w sąsiedztwie placu koncertowego na osiedlu Zachód.

- Piątek nie był dla zawodników zbyt wyczerpującym dniem. Musieli, co prawda poddać kontroli dokumenty i samochody rajdowe, ale dla większości to przysłowiowa „bułka z masłem” - powiedział "Miastu z Wizją" Andrzej Jedynak z Biura prasowego Rajdu Baja Szczecinek.

Trasa szczecineckiego prologu została odtajniona już rano, ale zawodnicy mogli zapoznać się z nią tylko… na piechotę. Większość skwapliwie skorzystała z tego przywileju, próbując ustalić taktykę na przejazd.

Relacja z przebiegu prologu:

http://bajaszczecinek.pl/2018/09/28/prolog-baja-szczecinek/

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk