Ranny ptak pojechał do lecznicy

• Tv
Miasto z Wizją / 26.01.2019 / Komentarze
Strażnicy miejscy pomagają zwierzakom

W piątek (25.01) Straż Miejska została poinformowana przez mieszkańca, że na ul. Kościuszki znajduje się prawdopodobnie ranny ptak.

- Patrol na miejscu odnalazł ptaka, który nie uciekał ani nie potrafił odlecieć. Chorego ptaka przewieziono do lecznicy dla zwierząt - mówi "Miastu z Wizją" insp. Jarosław Dudek ze Straży Miejskiej.

- W ubiegłym roku byliśmy wzywani aż 110 na interwencje, podczas których pomagaliśmy głównie rannym lub chorym ptakom. Trzeba było je schwytać i przewieźć do lecznicy dla zwierząt. W okresie zimowym otrzymywaliśmy zgłoszenia dotyczące łabędzi, które miały być przymarznięte do tafli lodu. Na miejsce zdarzenia wzywana była straż pożarna ze specjalistycznym sprzętem. Niektóre z tych z zgłoszeń nie potwierdziły się, ptaki mogły same się uwolnić.

- Pomagaliśmy też kilkukrotnie kaczym rodzinom. W jednym przypadku małe kaczuszki wpadły do studzienki. Z pomocą straż pożarnej udało się je uwolnić. Strażnicy eskortowali całą rodzinę do jeziora - mówi insp. J. Dudek.

- Udzielimy też pomocy gołębiu, który zderzył się z oknem. Ptak został odwieziony do lecznicy. Innym razem przekazaliśmy do lecznicy znalezioną papugę. Pomogliśmy też rannemu sokołowi.

Tekst i foto: J. Dudek - Straż Miejska

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk