Rannym zwierzakom pomogą weterynarze z ul. Szczecińskiej

Miasto z Wizją / 20.01.2017 / Komentarze
Lecznica świadczy całodobową opiekę weterynaryjną w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt domowych i dzikich

W okresie zimowym bardzo często dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Powodem zazwyczaj jest ograniczona widoczność czy śliskość, która uniemożliwia kierowcom zapanowanie nad pojazdem i bezpieczne wyhamowanie rozpędzonego auta. W tego typu sytuacjach – chcąc pomóc rannemu zwierzakowi - często nie wiemy, gdzie zwrócić się o pomoc.

Jak informuje Danuta Kadela, szefowa szczecineckiego Schroniska PGK,  całodobową opiekę weterynaryjną w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt domowych i dzikich świadczy lecznica dla zwierząt znajdująca się przy ul. Szczecińskiej 40. Lecznica czynna jest w dni robocze w godz. 8-18, w soboty w godz. 10-14, oraz w niedziele i święta w godz. 10-12. Ponadto od godz. 18 do godz. 8 lekarze pełnią dodatkowe dyżuru pod telefonem.

- Wszelkie zgłoszenia w zakresie konieczności udzielenia pomocy weterynaryjnej dla potrąconych, chorych, złapanych w pułapki itp. zwierząt na ulicach i innych terenach w granicach administracyjnych miasta Szczecinek należy kierować pod numer dyżurny lecznicy
94 37 420 32 – mówi Danuta Kadela.

Dodajmy, że w tego typu sytuacjach z prośbą o pomoc możemy zwracać się również do funkcjonariuszy szczecineckiej Straży Miejskiej dzwoniąc pod numer 94 37 405 44 lub 986.

Tekst: Marzena Góra
foto: freeimages.com