Raport z wielkiej budowy cz. 23

• Tv
Miasto z Wizją / 06.08.2018 / Komentarze
Czerwcowy przelot nad szczecinecką obwodnicą

Na wschodnich i południowych obrzeżach miasta trwa wielka budowa - powstaje obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S11. Już widać jej przyszły przebieg. Szczególnie efektownie wygląda to z lotu ptaka (najnowszy film w załączeniu artykułu).

Przy cmentarzu powstają potężne konstrukcje przyszłego wiaduktu. To na tych filarach będzie przebiegać ulica Słupska w ciągu drogi krajowej DK20. Wiadukty, mosty i przejścia budowane są w 13 miejscach szlaku obwodnicy, m.in. przy ul. Leśnej, Kaszubskiej i Słupskiej.

Jeszcze tegorocznej jesieni powinien zostać oddany do użytku nowy wiadukt drogowy łączący ul. Koszalińską z Bugnem. Z kolei cała inwestycja ma zostać zwieńczona do latem 2019 roku (czy aby na pewno?). Oznacza to praktycznie wyprowadzenie ruchu kołowego z ul. Pilskiej, Sikorskiego, Słowiańskiej, Słupskiej, Narutowicza i Koszalińskiej, czyli z obecnej obwodnicy Szczecinka.

Wielka budowa to wielkie koszty. Całkowita wartość realizowanej obwodnicy wyniesie prawie 401 milionów złotych, w tym unijne dofinansowanie to ponad 213 milionów złotych.

Poza samą obwodnicą, w ramach inwestycji zbudowane zostaną miedzy innymi: dwa węzły drogowe: Szczecinek Śródmieście i Szczecinek Wschód, skrzyżowania jednopoziomowe, wiadukty, mosty, estakady,

elementy służące ochronie środowiska takie jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczające wody opadowe spływające z pasa drogowego, urządzenia wzmacniające bezpieczeństwo ruchu - oznakowania, bariery ochronne, ogrodzenia.

Inwestycja ma być gotowa z końcem kwietnia 2019 roku.

Wideo: SZCZECINEK S11 - Inspekcja Wizyjna  06.2018

Axis Geodezja