Remonty ulic, dróg i chodników

Miasto z Wizją / 02.12.2019 / Komentarze
W 2020 roku oprócz dużych inwestycji będą też "drobne", ale bardzo wyczekiwane przez mieszkańców Szczecinka

O planowanych przyszłorocznych szczecineckich inwestycjach pisaliśmy w artykule: "Budżet Szczecinka na 2020 rok - znamy założenia"

Dość powiedzieć, że miasto zaplanowało na różnego rodzaju zadania inwestycyjne 22,5 mln zł, przy własnym wkładzie - 17,5 mln zł. Ale tzw. duże inwestycje to nie wszystko. Będą też mniejsze, które również pochłoną niemałe środki budżetowe.

Ratusz wyremontuje chodniki, zjazdy, zatok parkingi oraz nawierzchnie polbrukowe za 50 tys. zł. Będą też remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych - za 140 tys. zł oraz remonty dróg gruntowych i żużlowych - za 350 tys. zł.

To nie wszystko. Na oznakowanie pionowe i poziome plus wykonanie progów zwalniających miasto przeznaczy w przyszłym roku 300 tys. zł. Będą też prowadzone przeglądy i prace konserwacyjne na szczecineckich mostach - za 20 tys. zł.

Do tego trzeba doliczyć (oprócz budowy nowej drogi łączącej ul. Kołobrzeską i Polną) remont ul. Wodociągowej za 100 tys. zł oraz przebudowę drogi wewnętrznej ul Ordona - ul. Boh. Warszawy za 60 tys. zł.

Studiując projekt budżetu możemy się dowiedzieć, że na letnie i zimowe utrzymanie ulic miasto wyda w przyszłym roku 1 mln zł - jako dopłatę dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. "Dorzuci" się też kwotą 100 tys. zł do utrzymania wiat na przystankach komunikacyjnych.

Komunikacja Miejska w 2020 roku otrzyma z kasy miasta dopłatę w wys. 8,3 mln zł, z czego 8 mln zł trafi na usługi przewozowe, 245 tys. zł na wypożyczalnię rowerów a 78 tys. zł na utrzymanie statków białej floty.

Ratusz wspomoże też spółkę ZGM-TBS kwotą 750 tys. zł. W ramach tej dopłaty wykonane zostaną remonty elewacji i dachów wspólnot mieszkaniowych -za 40 tys. zł. Z kolei 250 tys. zł trafi na budowę budynku mieszkalnego, a 100 tys. zł na program "Likwidacja WC poza mieszkaniem".

To nie wszystko. Miasto przeznaczy też 125 tys. zł na gospodarkę gruntami i nieruchomościami, a na pozostałą działalność mieszkaniową - 1,7 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztować będzie utrzymanie lokali socjalnych.

Łącznie na wydatki w dziale "Gospodarka mieszkaniowa" miasto zaplanowało wyasygnować kwotę ponad 1,8 mln zł.