Roboty w centrum miasta w dwóch etapach

Miasto z Wizją / 20.01.2016 / Komentarze
W tym roku plac Wolności, w przyszłym - ul. 9 Maja

O najbardziej spektakularnej inwestycji prowadzonej przez miejski samorząd w 2016 roku - przebudowie placu Wolności i ul. 9 Maja, napisaliśmy już niemal wszystko.

Ratusz prowadzi właśnie procedurę przetargową. Inwestycję chce nam realizować aż 14 firm. Najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 6 mln zł, a więc mieści się w oczekiwaniach finansowych miasta.

Z kolei najdroższa oferta opiewa na kwotę około 11,5 mln zł.

Kto wygra przetarg i otrzyma zamówienie na przebudowę centrum miasta, jeszcze nie wiadomo. Widomo natomiast, że ratusz zdecydował o podzieleniu inwestycji na dwa etapy.

- Postanowiliśmy narzucić wykonawcy inwestycji taki harmonogram prac, by w tym roku rozpocząć i zakończyć przebudowę placu Wolności. Z kolei w przyszłym roku, już po zakończeniu prac na placu, wziąć się za przebudowę ul. 9 Maja - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Więcej na temat największej inwestycji miejskiej w latach 2016-2017 (obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S-11 realizować nam będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - dop. red.) w dzisiejszym Programie
Zapraszamy!