Sala sportowa przy SP nr 1. Początek inwestycji

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.10.2018 / Komentarze
Miejscy radni wprowadzili zmiany w tegorocznym budżecie

W trakcie poniedziałkowej (1 października) sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian w tegorocznym budżecie miasta. Tym samym zadecydowali oni o zwiększeniu środków o 100 tys. złotych na realizację nowego zadania inwestycyjnego, którym jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza. Oznacza to, że mogą już ruszać prace dotyczące tego przedsięwzięcia. Ich zakończenie przewidziano na rok 2020.

O budowę nowego obiektu sportowego "u Adasia" od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, głównie Jacek Brynkiewicz, nauczyciele i rodzice uczniów Adasia" oraz sama młodzież. Dlatego można śmiało powiedzieć, że to kolejna inwestycja, która będzie realizowana w ramach tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego.  

- Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

- Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Jak nam powiedział Daniel Rak, inwestycja może kosztować nawet w graniach 8 mln zł. - Będziemy się starali o środki zewnętrzne na jej realizację - kończy nasz rozmówca.  

Planowana budowa sali sportowej przy SP1 to kolejna szkolna inwestycja sportowa w Szczecinku. Kilka tygodni temu dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymały do dyspozycji piękną halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Z kolei w ubiegłym roku miasto zbudowało krytą bieżnię lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej nr 7. Wyremontowało też zaplecze sanitarne i socjalne tamtejszej hali sportowej.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Wizualizacje - Urząd Miasta Szczecinek

Wideo: Miasto z Wizją