SAPiK i SzLOT gotowe na Targi Rybomania

• Tv
Miasto z Wizją / 13.02.2017 / Komentarze
Niesamowita uczta dla wędkarzy

Już w najbliższy weekend 17-19 lutego czeka nas wielkie święto nie tylko polskich wędkarzy. Również tych z zagranicy, czyli Targi Wędkarskie Rybomania. Pierwsze tegoroczne spotkanie pasjonatów wędkarstwa będzie miało miejsce w Poznaniu, kolejne na początku marca w Sosnowcu.

- Oczywiście, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury i Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna też wybierają się do Poznania - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, szef SzLOT i pełnomocnik Burmistrza Szczecinka ds. turystyki i sportu wędkarskiego.

- Z tej okazji przygotowujemy wspólnie specjalne wydawnictwo - folder, który kolportować będziemy wśród wędkarskiej braci, zachęcać do przyjazdu nad Trzesiecko i okoliczne jeziora oraz przekonywać, że Szczecinek to bez dwóch zdań Wędkarska Stolica Polski.

Lista gości na Rybomanii jest imponująca. Do Poznania zjadą najlepsi z najlepszych polskich wędkarzy. Ale nie tylko. Udział potwierdzili też najlepsi spinningiści Europy, m.in. Sylwain Legrende z zespołu Fox Rage.

- Sylvain na gigantycznym akwarium w Poznaniu będzie prezentował spinningowe nowości na sezon 2017. Będziecie mieli okazję również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Sylvainem na stoisku Fox Rage - dodaje M. Getka.

Rybomania to największe targi wędkarskie w Polsce i jedna z największych wystaw tej branży w Europie. Wyróżnia je obecność w trzech polskich miastach (Poznań, Lublin, Sosnowiec), setki wystawców, dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych ekspozycji i blisko 60 tys. zwiedzających rocznie. To właśnie na Rybomanii prezentowane są nowości produktowe najbardziej renomowanych marek świata.

Rybomania jest też areną pokazów specjalnych, w tym tych najbardziej spektakularnych, z wykorzystaniem ogromnych zarybionych wodnych zbiorników do prezentacji przynęt w ruchu. Intensywny program wydarzeń z udziałem mistrzów wędkarstwa takich jak Jakub Vagner, Frédéric Julian, Luc Coppens czy Phil Ringer przyciąga jak magnes, a niemające końca opowieści o sprzęcie, niezwykłych łowiskach i wielkich rybach integrują i inspirują dziesiątki tysięcy pasjonatów wędkarstwa niezależnie od poziomu ich doświadczenia.

To właśnie w Poznaniu rozpoczęła się wielka przygoda związana w targami Rybomania. Przełomowy był 2012 rok, kiedy to do skromnego grona wystawców dołączyło kilka kluczowych firm, w tym również DAIWA-CORMORAN. Ich zaufanie opłaciło się. W kolejnych latach wielkość Rybomanii rosła w zawrotnym tempie bijąc kolejne rekordy w ilości wystawców, a także zwiedzających.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Rybomania

Foto: SzLOT/Rybomania