Sapikowe podsumowanie roku

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.12.2015 / Komentarze
Jak oceniają nas gwiazdy i organizatorzy największych koncertów w Polsce
Zapytaliśmy Kamila Klimka, Dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury miasta Szczecinek o ocenę roku 2015. Jak oceniają nas gwiazdy oraz organizatorzy największych koncertów tego lata w Polsce? Co zaplanowane jest na rok 2016? Zachęcamy Was do przeczytania wywiadu i obejrzenia materiału audiowizualnego. Oceniajcie, komentujcie i przesyłajcie swoje pomysły i propozycję.
 
Miasto z Wizją: Czy kończący się powoli rok 2015 był dobrym czasem dla SAPiKu?
 
Kamil Klimek: Był to bez wątpienia dobry, a nawet bardzo dobry rok dla szczecineckiej kultury. Nasze miasto tętniło artystycznym życiem praktycznie przez cały czas. Rozpoczęliśmy ten rok „Zimowym graniem” z koncertami Janusza Panasewicza i grupy „Hey”, później odbywały się świetne klubowe koncerty rockowe i folkowe w CK ZAMEK, a na scenie kina „Wolność” oglądaliśmy jeszcze między innymi Justynę Steczkowską i przebojowe produkcje teatralne. Lato, to prawdziwa eksplozja wydarzeń kulturalnych w Szczecinku – od II Polo Tv Hit Festivalu, kolejnego Międzynarodowego Festiwalu Balonowego poprzez II Ar Piknik z największymi gwiazdami polskiej i światowej muzyki oraz legendarnymi teatrami ulicznymi aż po Wielkie Odliczanie do Eska Music Awards (największy plenerowy koncert w historii Szczecinka!) i niezapomnianą Materię Fest. Jesień, to czas dołączenia naszego miasta do ogólnoświatowego projektu transmisji na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opery, jubileuszowej Gali „Malowania Słowem” z magicznym koncertem Katarzyny Nosowskiej oraz rekordowej frekwencji w kinie „Wolność” na filmie „Listy do M. 2”. Dodajmy do tego interesujące wystawy w Galerii Sztuki ZAMEK, koncerty Szczecineckiej Małej Filharmonii oraz dziesiątki imprez współorganizowanych przez SAPiK z organizacjami pozarządowymi...
 
Miasto z Wizją: Na czym SAPiK skupiał się podczas ostatnich kilku miesięcy?
 
Kamil Klimek: Wspomniałem już o bardzo ciekawym projekcie transmisji operowych na żywo z Nowego Jorku i gali poetyckiej, ale nie możemy także zapominać o rozpoczęciu nowego roku artystycznego w naszych sekcjach i klubach. Wczesna jesień, to tradycyjnie czas zapisów na te zajęcia, otwierania nowych sekcji, a także wielu akcji informacyjnych i promocyjnych z tym związanych. Nie waham się powiedzieć, że tak bogatej oferty zajęć pozazdrościć może nam wiele miast dużo od Szczecinka większych. Ten czas, to także okres planowania wydarzeń na  kolejny rok, negocjowania terminów koncertów, rozmów ze stacjami telewizyjnymi, itp.
 
Miasto z Wizją: Jak oceniają nasze miasto i SAPiK artyści oraz współorganizatorzy największych imprez tego roku, które odbyły się w Szczecinku?
 
Kamil Klimek: Co tu dużo ukrywać, są Szczecinkiem po prostu zauroczeni. Katarzyna Nosowska na przykład pół żartem pół serio powiedziała, że chyba będzie musiała sobie kupić w naszym mieście kawalerkę – i myślę, że miała tu na myśli z jednej strony świetne przyjęcie jej trzech tegorocznych szczecineckich koncertów, a z drugiej - ich świetną organizację i turystyczne uroki naszego miasta. Dużo miłych słów usłyszeliśmy także od producentów pracujących dla największych polskich stacji telewizyjnych i radiowych – chcą do nas wracać i przygotowywać wspólnie z nami kolejne projekty.
 
Miasto z Wizją: Czy Centrum Konferencyjne ZAMEK funkcjonuje na takim poziomie jaki był przewidywany przed rozpoczęciem inwestycji?
 
Kamil Klimek: Cieszy nas, że Centrum Konferencyjne ZAMEK staje się bardzo ważnym punktem na kulturalnej, turystycznej i biznesowej mapie Szczecinka i całego Pomorza Zachodniego. Świadczy o tym coraz większa liczna wydarzeń artystycznych, różnego rodzaju konferencji, ale także i imprez okolicznościowych oraz rodzinnych – studniówek, wesel, chrzcin, urodzin...Wszystko to świadczy o tym, że mieszkańcy miasta czują, że jest to naprawdę ich obiekt, a warto dodać, że i bez specjalnych okazji odwiedzają często zamkową restaurację czy Piano Bar.
 
tekst: Remigiusz Grochowski
montaż: Paweł Adamowski