Sesja Rady Miasta Szczecinek 19.10.2015 r.

• Tv
Miasto z Wizją / 16.10.2015 / Komentarze
Za nami kolejne posiedzenia Rady Miasta Szczecinka. Sesję rozpoczęły dwa okolicznościowe wystąpienia.

Pierwsze z nich wygłosił Burmistrza Szczecinka - Jerzy Hardie-Douglasa,  który w imieniu własnym oraz pracowników Muzeum Regionalnego w Szczecinku podziękował panom Robertowi Sawickiemu oraz Andrzejowi Dymińskiemu za przekazanie na rzecz tutejszego muzeum zbioru arabskich, wczesnośredniowiecznych monet.

Państwa znalezisko stanie się z pewnością jedną z największych numizmatycznych atrakcji Ziemi Szczecineckiej - powiedział Burmistrz Szczecinka, wręczając jednemu z ofiarodawców list gratulacyjny wraz z nagrodą pieniężną.

Zaraz po nim na mównicy pojawił się poseł na Sejm RP, Wiesław Suchowiejko, który podsumował przebieg swojej kadencji oraz poselskiej aktywności na rzecz regionu.

Po jego wystąpieniu  radni rozpoczęli debaty. Największe kontrowersje wzbudził projekt uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji "Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Szczecinek.

Po dość burzliwej dyskusji i ogłoszonej przerwie, radni jednogłośnie zdecydowali się zdjąć projekt rzeczonej uchwały z porządku obrad. Będzie on najprawdopodobniej procedowany podczas najbliższej sesji, po naniesieniu niezbędnych poprawek i zmian edytorskich.

Ważnym punktem dzisiejszych obrad był również wybór ławników do Sądu Rejonowego na kadencję 2016-2020. W głosowaniu tajnym radni wybrali sześciu ławników, którzy zasiadać będą Sądzie Rejonowym oraz Sądzie Pracy.

Sesję zakończyły zapytania oraz interpelacje radnych.

Poniżej przedstawiamy obowiązujący porządek obrad.:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miasta Szczecinek z dnia 14.09.2015 r.

3. Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

4. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XXIX/245/2012 Rady Miasta Szczecinek z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.

5. Uchwała w sprawie wysokości stawek opłaty targowej i sposobu jej poboru.

6. Uchwała w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny.

7. Uchwała w sprawie zbycia nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek.

8. Uchwała w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków na pomoc w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020.

9. Uchwała w sprawie zmiany uchwały dotyczącej ustalenia zasad zwrotu wydatków na zasiłki okresowe, celowe i pomoc rzeczową.

10. Uchwała w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

11. Uchwała w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Szczecinek”.

12. Uchwała w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Szczecinku na kadencję 2016-2019.

13. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Szczecinek.

14. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek.

15. Wnioski i zapytania radnych.

16. Zamknięcie sesji.

inf. Tomasz Czuk