Sesja w mieście. Radni zdecydują o pożyczce dla szpitala

Miasto z Wizją / 30.08.2016 / Komentarze
Nadzwyczajnie z jedną uchwałą

W czwartek 1 września na nadzwyczajnej sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad, oprócz otwarcia i zamknięcia sesji, zapisano tylko jeden punkt.

Radni podejmą uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej wysokości pożyczek i poręczeń udzielanych przez Burmistrza Miasta w 2016 roku.

W uzasadnieniu uchwały zapisano m.in.: "Ustalenie maksymalnej wysokości pożyczek udzielanych przez Burmistrza Miasta w 2016 roku na 1,2 mln zł i maksymalnych poręczeń na 1,5 mln zł ma związek z inwestycjami prowadzonymi na terenie szpitala. Istnieje konieczność udzielenia spółce Szpital w Szczecinku krótkoterminowej pożyczki w wysokości 1,2 mln zł na zakup od powiatu szczecineckiego łącznika, na którym prowadzona jest część przebudowy Oddziału Intensywnej Terapii, jak również udzielenia na okres 10 lat poręczenia kredytu w wysokości półtora miliona złotych. Po uzyskaniu kredytu, spółka do 15 listopada spłaci miastu udzieloną jej pożyczkę".

Początek obrad o godz. 8.