Śmieciowy biznes w 2019 roku

Miasto z Wizją / 19.11.2018 / Komentarze
Odpady na przetargu

Miasto ogłosiło przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie miasta. Zwycięska firma może liczyć na pewną pracę w okresie od 2 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Na barkach firmy, która otrzyma zamówienie spoczną obowiązki zebrania z terenu miasta odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji i wywiezienia ich do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym.

Odbiór odpadów to nie wszystkie usługi w tym zakresie. Firma, która wygra przetarg musi też opróżnić specjalistyczne pojemniki na zużyte baterie i akumulatory, odebrać z aptek przeterminowane leki oraz jeden raz w miesiącu przeprowadzać zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także wyposażania nieruchomości zamieszkałych i mieszanych w pojemniki na odpady.

Miasto czeka na oferty do 5 grudnia br.

Na „dziś” ceny za odbiór śmieci dla mieszkańców Szczecinka pozostają bez zmian. Odpady nieposegregowane kosztują 21 zł, a posegregowane - 14 zł, w obu przypadkach od osoby.