Spełnij warunki, zdaj egzamin i zostań strażnikiem

Miasto z Wizją / 12.07.2017 / Komentarze
Straż Miejska prowadzi nabór

Młodzi, wykształceni, a przede wszystkim sprawni fizycznie ludzie, mogą zostać strażnikiem miejskim. Szczecinecka formacja ogłosiła właśnie nabór do służby. Etat dostaną najlepsi z najlepszych.

- Mamy trzy wolne etaty i na te wakujące stanowiska szukamy odpowiednich kandydatów - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Młody człowiek chcący rozpocząć służbę musi posiadać obywatelstwo polskie, mieć ukończonych 21 lat, posiadać, co najmniej wykształcenie średnie oraz nienaganną opinię. To nie wszystko. Chcący włożyć mundur strażnika nie może być karany sądownie oraz powinien prezentować dobrą sprawność, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Wskazane jest posiadanie dodatkowych uprawnień np. z zakresu ratownictwa medycznego czy instruktorskie z zakresu sportów walki.

Straż Miejska stawia też inne warunki. Przyszły strażnik powinien być mieszkańcem Szczecinka (choć niekoniecznie), sprawnie obsługiwać komputer oraz posiadać prawo jazdy minimum kat. B. Przy naborze preferowana będzie znajomość języka obcego, zarówno w mowie jak i w piśmie.

- Kandydaci zostaną też poddani dodatkowym, wewnętrznym egzaminom, m.in. z zakresu umiejętności nawiązywania kontaktu z ludźmi czy pisania - dodaje G. Grondys.

Jak mówią o swojej pracy sami strażnicy, służba jest trudna i odpowiedzialna, a profitów z niej wielkich nie ma.

Jakie dokumenty trzeba złożyć, gdzie i w jakim terminie, o tym wszystkim można się dowiedzieć ze strony internetowej szczecineckiej Straży Miejskiej: http://www.sm.szczecinek.pl lub osobiście w komendzie przy ul. Karlińskiej.