Sprzęt dla Straży Rybackiej "Jesiotra"

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.06.2019 / Komentarze
Wsparcie walki z kłusownictwem

To nie pierwsze i z całą pewnością nie ostatnie wsparcie, które ze strony Powiatu Szczecineckiego otrzymała Społeczna Straż Rybacka strzegąca akwenów naszego powiatu. We wtorkowe popołudnie (11.06) na terenie stanicy wędkarskiej, starosta Krzysztof Lis przekazał strażnikom sprzęt, który przysłuży się do jeszcze skuteczniejszej walki z kłusownictwem.

Każdego roku staramy się wspierać to, co jest związane z zapobieganiem i walką z kłusownictwem, przeznaczając na ten cel około 10 tys. zł. (…) – powiedział starosta. – Bardzo się cieszę, że możemy doposażać Społeczną Straż Rybacką. Myślę, że ten nowoczesny sprzęt przyczyni się do jeszcze lepszego sprawowania nadzoru nad naszymi wodami. Mam nadzieję, że będzie on służył wszystkim tym, którzy społecznie angażują się w te działania, zarówno przedstawicielom Polskiego Związku Wędkarskiego jak i Społecznej Straży Rybackiej (…)

Nowe wyposażenie otrzymała Społeczna Straż Rybacka – Koło PZW Jesiotr ze Szczecinka oraz strażnicy z Barwic. Za okazane wsparcie staroście dziękował komendant Powiatowy SSR Mirosław Baran.

Tekst i foto: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego