Stadion lekkoatletyczny z 4,2 mln złotych dofinansowania

Miasto z Wizją / 13.06.2017 / Komentarze
Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie tego roku

Zaledwie kilka miesięcy pozostało do oficjalnego otwarcia nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, który powstaje na Świątkach w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica. Prace nad jego budową rozpoczęły się w pierwszej połowie minionego roku. W marcu, po zimowej przerwie, budowlańcy wrócili na plac, aby kontynuować przedsięwzięcie. Efekty widać już gołym okiem.

Generalny wykonawca stadionu firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. nie zwalnia tempa, aby zdążyć z realizacją zlecenia. Jeśli „po drodze” nie pojawią się żadne niespodziewane przeszkody, z wyrobieniem się w terminie nie powinien mieć żadnego problemu. Zakończenie budowy stadionu planowane jest w listopadzie tego roku.

Tymczasem do Szczecinka dotarła dobra wiadomość. Przedsięwzięcie realizowane przez powiat, noszące nazwę „Budowa stadionu lekkoatletycznego i budynku zaplecza przy Zespole Szkół nr 6 w Szczecinku” zostało zakwalifikowane do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Decyzja ta daje zielone światło do złożenia wniosku i ubiegania się o dodatkowe dofinansowanie, co prowadzić będzie do otrzymania przez powiat dodatkowych środków w wysokości 1 mln zł na kontynuację przedsięwzięcia. Dodajmy, że łącznie dofinansowanie na ten cel wyniesie wówczas 4,2 mln zł.

Przypomnijmy. W skład obiektu sportowego wejdzie m.in. 8-torowa bieżnia prosta do biegu na 100 m i 110 m przez płotki, 6-torowa bieżnia okólna o długości 400 m, rów z wodą do biegu z przeszkodami oraz teren rozgrzewkowy. Znajdą się tu również po dwie skocznie do skoku w dal i wzwyż, a także 2 skocznie do skoku o tyczce. Projekt przewiduje też rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, rzutnię do rzutu oszczepem i dwie rzutnie do pchnięcia kulą.

Trzeba przyznać, że stadion będzie „zajmował” sporo miejsca. Płyta główna o powierzchni ok. 7700 m2, z wytyczonym boiskiem do gry w piłkę, pokryta zostanie nawierzchnią z trawy naturalnej, wzmocnionej trawą syntetyczną. Z kolei sportowym wyczynom będziemy mogli się przyglądać z trybun mogących pomieścić jednorazowo 600 widzów. Całość oświetlą ledowe lampy o mocy 26W. Na „wyposażeniu” obiektu będzie także nagłośnienie, monitoring i instalacja alarmowa.

Powstaje tu także zaplecze stadionu w postaci budynku, gdzie zlokalizowane zostaną m.in. szatnie, łazienki, pokoje dla trenerów i sędziów praz pomieszczenie opieki medycznej. Znajdzie się tu również miejsce dla pomieszczeń VIP-owskich, magazynów na sprzęt, a także pomieszczenia dostosowane do fizykoterapii, odnowy biologicznej i odpoczynku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Piotr Rozmus