Startuje sala sportowa dla "Adasia"

• Tv
Miasto z Wizją / 25.09.2018 / Komentarze
W tym roku 100 tys. zł. Koszt w milionach. Finał budowy w roku 2020

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza jest jedyną placówką szkolną w Szczecinku, której uczniowie korzystają z wiekowej sali, a raczej salki gimnastycznej. To obiekt zbudowany pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia, wpisany do rejestru zabytków. To się niebawem zmieni, bowiem ratusz już pod koniec ubiegłego roku podjął decyzję o budowie nowej sali sportowej przy Placu Wazów.

Póki co trzeba znaleźć fundusze - jeszcze w tym roku 100 tys. zł. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas złożył stosowny wniosek. Teraz decyzja należy do radnych Rady Miasta. Jeżeli będą na tak (sesja w poniedziałek 1 października) inwestycja będzie mogła ruszyć. Nosi nazwę: "Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 (realizacja zadania w latach 2018-2020)".

O budowę nowego obiektu sportowego "u Adasia" od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, głównie Jacek Brynkiewicz, nauczyciele i rodzice uczniów Adasia" oraz sama młodzież. Dlatego można śmiało powiedzieć, że to kolejna inwestycja, która będzie realizowana w ramach tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

- Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Jak nam ujawnił D. Rak, inwestycja może kosztować nawet w graniach 8 mln zł. - Będziemy się starali o środki zewnętrzne na jej realizację - kończy nasz rozmówca.

Planowana budowa sali sportowej przy SP1 to kolejna szkolna inwestycja sportowa w Szczecinku. Kilka tygodni temu dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymały do dyspozycji piękną halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Z kolei w ubiegłym roku miasto zbudowało krytą bieżnię lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej nr 7. Wyremontowało też zaplecze sanitarne i socjalne tamtejszej hali sportowej.

Jak będzie się prezentować nowy obiekt sportowy przy Palcu Wazów - zobaczycie w naszej galerii i na filmie.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Wizualizacje - Urząd Miasta Szczecinek