Strażnicy miejscy w nowych mundurach

Miasto z Wizją / 13.03.2019 / Komentarze
Wszyscy funkcjonariusze pracujący w terenie otrzymali pełne komplety nowych mundurów

Spotykamy ich codziennie, kiedy spacerujemy szczecineckimi ulicami. Zawsze też możemy liczyć na ich pomoc – chociażby zimą przy uruchamianiu pojazdów, w przypadku bezpańskich czy rannych zwierząt. Regularnie odwiedzają również osoby bezdomne, patrolują okolice i dbają o nasze bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o funkcjonariuszach straży miejskiej. Choć już zdążyliśmy przyzwyczaić się do widoku strażników patrolujących nasze miasto, od niedawna wyglądają oni… nieco inaczej.

- Wszyscy strażnicy pracujący w terenie otrzymali pełne komplety nowych mundurów – mówi st. insp. Jarosław Dudek ze szczecineckiej Straży Miejskiej. - Poprzednie uniformy były mocno wyeksploatowane i odbiegały od standardów zapisanych w odpowiednim rozporządzeniu. W efekcie jasnobłękitne koszule zostały zastąpione ciemnogranatowymi. Dodatkowo pojawiło się na nich więcej emblematów nawiązujących do nazwy formacji.

- Nowe kurtki oraz spodnie są bardziej przystosowane do realiów służby. Zmieniony został krój umundurowania,  pojawiły się elementy odblaskowe poprawiające widoczność strażników . Straż miejska, pracując w terenie, jest wizytówką miasta. Dlatego kierownictwo zdecydowało się na zakup nowego umundurowania - dodaje.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Straż Miejska w Szczecinku