Stypendyści dostaną zwrot nadpłaconego podatku

Miasto z Wizją / 12.06.2017 / Komentarze
Najpierw jednak muszą złożyć stosowny wniosek do urzędu skarbowego

Jak informuje Maciej Batura, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku, w związku ze zmianą przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów m.in. tych otrzymanych na postawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucji rynku pracy osoby, które pobierały takie świadczenie od 1 stycznia minionego roku, mogą ubiegać się o zwrot zapłaconego podatku.

- Oznacza to, że urząd skarbowy na wniosek podatnika, czyli osoby, która otrzymała takie stypendium, zwróci nadpłacony podatek – mówi Maciej Batura. – Wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, należy także złożyć skorygowane zeznanie podatkowe, czyli PIT złożony za 2016 rok.

Z kolei osoby, które pobierały stypendium ze środków Funduszu Pracy, powinny wystąpić do urzędu skarbowego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w celu otrzymania zwrotu nadpłaconej kwoty. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr te. 0-94 37 53 904.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk