Sukces naszych gimnazjalistów w Słupsku

Miasto z Wizją / 26.09.2016 / Komentarze
"Akcja Animacja" oraz "Teatr Jakiś Tam" z II nagrodą podczas ogólnopolskiego konkursu

Nie ma praktycznie tygodnia, w którym szczecineccy filmowcy z zespołu „Akcja Animacja” działającego przy ZSS STO nie mogliby pochwalić się kolejnym sukcesem. Tym razem ich praca została doceniona podczas XIX edycji Ogólnopolskiego Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, który odbył się w Słupsku. Tym razem do grona laureatów dołączyła także szkolna grupa teatralna „Teatr jakiś tam”.

Podczas zmagań komisja konkursowa mogła obejrzeć dzieło młodych animatorów wykonane techniką poklatkową -  filmową interpretację „Karaluchów” Witkacego, natomiast grupa teatralna wystawiła sceniczną interpretację tego dzieła. Dodajmy, że uczniowie ZSS STO byli najmłodszymi uczestnikami tego konkursu, którego regulamin w żaden sposób  nie ograniczał zarówno wieku uczestników, jak i formy prezentacji.

Ostatecznie jednak okazało się, że to dzieła szczecineckich gimnazjalistów były jednymi z tych, które wyjątkowo spodobały się zarówno jurorom, jak i publiczności. Tym samym zespół „Akcja Animacja” pod kierunkiem Jolanty Sierpińskiej oraz grupa teatralna „Teatr Jakiś Tam” pod kierunkiem Małgorzaty Wrzeszczańskiej-Siuda wywalczyły zasłużoną II nagrodę przyznaną przez Jurora Ekscentrycznego i Jurora Honorowego na dalsze prace nad dorosłymi dramatami Witkacego w wysokości 750 zł ze środków finansowych Miasta Słupska oraz 500 zł ufundowanych przez Macieja Witkiewicza.

Tekst: Marzena Góra
Foto: ZSS STO