Sukcesy dziewcząt z Darzboru Szczecinek

Miasto z Wizją / 09.10.2018 / Komentarze
Mistrzostwa Europy w Fitness Dzieci

W weekend w serbskim Nowym Sadzie odbyły się Mistrzostwa Europy w Fitness Dzieci.

Polskę reprezentowały trzy zawodniczki Akrobatycznego Klubu Sportowego Darzbór Szczecinek. Karolina Pietrzyk w kategorii wiekowej 15 lat wywalczyła brązowy medal i tak spektakularnym wynikiem zakończyła starty w kategorii dzieci.

Kolejna zawodniczka AKS Darzbór Liwia Stańczykowska jest czołową zawodniczką Europy - mistrzostwa zakończyła w ścisłym finale, na 5 miejscu, a Maja Bartoszek po eliminacjach uplasowała się tuż poza finałem na 7 pozycji.

W punktacji drużynowej reprezentacja Polski składająca się dwóch klubu ów - AKS Darzbór Szczecinek oraz Black&White Ostrowiec Świętokrzyski wywalczyła 3 miejsce.

Trenerką szczecineckich akrobatek jest Wioletta Szydlak. Udział w mistrzostwach był możliwy dzięki Starostwu Powiatowemu oraz państwu Iwonie i Januszowi Stańczykowskim.

Tekst i foto: AKS Darzbór Szczecinek

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk