Świąteczna "Szpikowa paczka" dla chorych i ich rodzin

Miasto z Wizją / 07.11.2018 / Komentarze
Każdy z mieszkańców może przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy

Wielu osobom dotkniętym chorobą nowotworową krwi Szczecinek – głównie za sprawą działań Fundacji Przeciwko Leukemii i corocznym zjazdom dawców szpiku - kojarzy się z miejscem, gdzie zawsze mogą liczyć na pomoc i ciepłe przyjęcie. To również z naszego miasta pochodzi najwięcej zrealizowanych dawców. Teraz również pozostałe osoby mogą pomóc chorym i ich rodzinom.

Szczecinecka Grupa ratownicza ProMed włączyła się w ogólnopolską akcję przebiegającą pod hasłem „Szpikowa Paczka”. - Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni – piszą o akcji jej organizatorzy. - Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt. Nie uda nam się to rzecz jasna bez Waszego wsparcia!

Każdy, kto chciałby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę, może to zrobić przekazując podarki, które trafia do osób chorych i ich rodzin. Jak podkreślają organizatorzy akcji, potrzebne jest właściwie wszystko. Do „Szpikowej Paczki” każdy z nas może dołożyć swoją „cegiełkę” przekazując m.in. pościele, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia, okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące. I jedzenie: kawy, herbaty, konserwy (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze, i inne produkty o długim terminie przydatności.

Zbiórka prowadzona będzie do 26 listopada. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonów – 513 957 183 (koordynator), 535 222 970 (prezes) oraz 607 864 438 (sekretarz).

Tekst: Marzena Góra