Szczecinecka Koalicja Obywatelska o polityce prorodzinnej

• Tv
Miasto z Wizją / 26.09.2018 / Komentarze
Briefing wiceburmistrza Daniela Raka i kandydatek na radnych PO i N

Dziś (środa 26.09) przed południem wiceburmistrz Daniel Rak - jednocześnie kandydat Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczecinka oraz kandydatki KO na radnych do Rady Miasta I Powiatu Szczecineckiego - Magdalena Lubczyk, Paulina Peciak-Nazarewska, Justyna Buska oraz Lidia Pieńkos.

Mowa była o programie wyborczym KO w zakresie polityki prorodzinnej i prospołecznej.

- Spotykamy się przy Centralnym Placu Zabaw. To inwestycja, która została zrealizowana na wniosek radnych Rady Miasta w ramach Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego - mówił m.in. D. Rak.

- Jednym z pakietów, które przedstawiłem na zeszłotygodniowej Konwencji Wyborczej KO był pakiet polityki prospołecznej i prorodzinnej. Dziś po raz kolejny przedstawiamy mieszkańcom Szczecinka ofertę, którą wspólnie przemyśleliśmy, skonsultowaliśmy i będziemy wcielać w życie. Wychodząc naprzeciw dążeniom młodych rodzin stworzymy program tzw. becikowego. W jego ramach nowo narodzeni mali mieszkańcy Szczecinka otrzymają kwotę tysiąca złotych.

Następnie głos zabrały kandydatki Koalicji Obywatelskiej na radnych Rady Miasta i Powiatu. Panie przedstawiły kolejne pomysły w tym pakiecie działań koalicyjnych, m.in. dodatkowych zajęć w szkołach, programów dla seniorów (programy integracyjne starszych ludzi), budowy Domu Pomocy Społecznej, projekt tzw. przycisków życia skorelowany ze Strażą Miejską, utworzenia Centrum Seniora, projekt stworzenia Miejskiej Karty Dużej Rodziny polegający m.in. na wielu zniżkach dla dzieci przy korzystaniu np. z basenu, kina, czy też innych zajęć organizowanych np. przez SAPiK oraz budżetu obywatelskiego,.

- By te cenne inicjatywy i zarazem konkretne programy wcielić w życie trzeba mieć ludzi, którzy chcą je realizować - mówił w podsumowaniu briefingu D. Rak.

- My mamy takich w pełni kompetentnych ludzi. Jestem bardzo bogaty w zaplecze swoich kandydatów na radnych. Oni będą Państwa przekonywali, że są osobami kompetentnymi i wiedzą jak te cenne inicjatywy wcielać w życie, wiedzą o czym mówią i wiedzą jak działać na rzecz dobra mieszkańców Szczecinka.

Całość briefingu prasowego kandydatów Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach samorządowych zarejestrowaliśmy - wideo w załączeniu artykułu.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk

Montaż filmu: Marzena Góra