Szczecinecki Weekend Biegowy - końcowe odliczanie

• Tv
Miasto z Wizją / 06.08.2015 / Komentarze
Już w niedzielę, pierwszy raz w historii Szczecinka odbędzie się  bieg na królewskim dystansie 42 km 195 metrów. Zawody rozgrywane będą w ramach Szczecineckiego Weekendu Biegowego w dniach 8-9 sierpnia i już dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że jak na pierwszą edycję tej imprezy zgłosiła się do nich całkiem spora grupa około 400 entuzjastów biegania z całej Polski i zagranicy. Najbardziej jednak cieszy fakt, że najliczniejszą grupę biegaczy tworzą mieszkańcy naszego miasta, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności na wszystkich dystansach.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, jakie publikowane już były w lokalnej prasiei największych ogólnopolskich portalach biegowych,  zawodnicy rywalizować będą na dystansach 5 km, 15 km i 42, 195 km -  na trasie, prowadzącej wokół jeziora Trzesiecko. Nie zapomniano również o miłośnikach Nordic Walking.

Trasa maratonu i biegów towarzyszących jest płaska i doskonale zabezpieczona od strony logistyczno-medycznej. Organizatorzy zadbali o najmniejsze szczegóły. Do dyspozycji zawodników będą cztery punkty żywieniowe, w których można będzie uzupełnić płyny (woda oraz izotoniki) i węglowodany. Dzięki uprzejmości PWiK oraz Państwowej Straży Pożarnej rozstawione zostaną też kurtyny wodne, które w przypadku upałów na pewno ułatwią biegającym utrzymanie właściwej temperatury ciała i ochronią organizm przed przegrzaniem.  Na trasie obecnych będzie przeszło 80 wolontariuszy, kilkudziesięciu  pracowników OSiR oraz członków Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecinek. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą trzy karetki pogotowia z lekarzem, 8 ratowników medycznych, członkowie Szczecineckiej Akademii Ratowniczej wraz z Ochotniczą Grupą Ratowniczą Tadmed, powiatowa drużyna WOPR, KP Murena a także funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

Na uczestników naszej imprezy czekają atrakcyjne nagrody iwspaniały doping szczecineckiej publiczności. Organizowana przez nas impreza, w przeciwieństwie do największych biegów maratońskich, jakie organizowane są w naszym kraju, posiada nieco inny charakter. Nie zależy nam specjalnie na arcywysokim poziomie sportowych umiejętności i zaciętej rywalizacji, nie kusimy też zawodników wysokimi nagrodami pieniężnymi. Chcemy, aby ten pierwszy w historii naszego miasta maraton był prawdziwym świętem biegania, w którym wynik jest rzeczą całkowicie drugorzędną. Wierzymy, że uda nam się stworzyć niezapomniane widowisko, w którym z powodzeniem odnajdą się zarówno zawodowcy, jak i  amatorzy.

Jeżeli nie podjęli zatem jeszcze Państwo decyzji odnośnie uczestnictwa w Szczecineckim Weekendzie Biegowym, to najwyższa pora to uczynić. Listy startowe są już co prawda zamknięte, organizatorzy przewidzieli jednak  możliwość rejestracji w dniu biegu, więc jeszcze nic straconego!Nieważne czy biegasz maraton w 2:15,  czy 5:45!  Ważne, że znalazłeś czas, aby przyjechać do Szczecinka na najsympatyczniejszą imprezę dla amatorów biegania w Polsce!
Szczegóły techniczno-organizacyjne znajdą Państwo na oficjalnej stronie biegu: www.rozbieganyszczecinek.pl.

Wszyscy zawodnicy,  którzy ukończą bieg, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody pieniężne – prowadzona będzie też klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najciekawsze będzie jednak losowanie nagród rzeczowych. Tu organizatorzy przygotowali naprawdę sporo niespodzianek. Będą wśród nich między innymi noclegi na szczecineckim Zamku Książąt Pomorskich (www.zamek.szczecinek.pl) i Hotelu Pojezierze (www.hotel-pojezierze.pl), całodniowe karnety na największy w Polsce wyciąg do nart wodnych ufundowane przez SZLOT, profesjonalny  sprzęt sportowy renomowanych firm, a nawet lot balonem na rozgrzane powietrze!

A zatem do pobiegania w Szczecinku! Rozpoczynamy  końcowe odliczanie!

Więcej o imprezie i zapisach w artykule Szczecinecki Weekend Biegowy

T. Czuk