Targi edukacji i pracy w Kronospan Design Center

Miasto z Wizją / 30.11.2019 / Komentarze
Targi GlobalLogic Job Fair,odbędą się w Szczecinku w najbliższą środę 4 grudnia

Kronospan został Wiodącym Partnerem Gospodarczym 18. Środkowopomorskich Targów Edukacji i Pracy GlobalLogic Job Fair, które w najbliższą środę, 4 grudnia, odbędą się w Szczecinku. Targom towarzyszyć będą gry, testy i pokazy.

Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy stały się już tradycją i wizytówką organizatora - Politechniki Koszalińskiej. Kronospan od kilku lat ściśle współpracuje z uczelnią, czego efektem jest między innymi utworzenie kierunku Inżynierii i Automatyzacji w Przemyśle Drzewnym, filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

Tegoroczna edycja targów odbywa się w czterech najważniejszych miastach Pomorza Środkowego: w Kołobrzegu, Słupsku, Koszalinie oraz 4 grudnia br. w godz. 11.00 -15.00 w Kronospan Design Center przy ul. Pilskiej 2 w Szczecinku.

Celem wydarzenia jest nie tylko prezentacja aktualnych ofert zatrudnienia, praktyk i staży, ale także wymiana informacji, dotyczących rynku pracy.

Targom towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia, m.in. badanie predyspozycji zawodowych, pokaz dronów, gra miejska, test na rozpoznawanie zapachów i barw.

Kreowanie pozytywnego wizerunku i budowanie własnej marki zaczyna być dla poszukujących zatrudnienia coraz ważniejszą motywacją do odwiedzenia targów. Brak znajomości wymagań rynku pracy, oczekiwań pracodawców czy świadomości własnych predyspozycji zawodowych przyczynia się do tego, że okres poszukiwania pierwszej pracy wydłuża się i jest obarczony stresem. Uczestnicy targów stają się świadomi, że przygotowanie do podjęcia zatrudnienia wymaga od nich profesjonalizmu. Podczas targów mogą ocenić swoje kompetencje, wykonać badania predyspozycji zawodowych czy skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad.

Targi pracy są dla poszukujących pracy uczniów, studentów, absolwentów i osób, szukających pracy dorywczej szansą na zdobycie zatrudnienia. Dla wystawców to okazja do zaprezentowania swojej firmy na lokalnym rynku pracy oraz poznania oczekiwań i potrzeb potencjalnych pracowników, zaś dla przedsiębiorców - świetne miejsce do nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Patronat nad targami objęli:  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Koszalina, Prezydent Miasta Słupska, Prezydent Miasta Kołobrzegu, Burmistrz Miasta Szczecinek oraz Starosta Szczecinecki.

Biuro Prasowe Kronospan