Tenisowy turniej retro na szczecineckich kortach

Miasto z Wizją / 08.07.2017 / Komentarze
Grali jak niemal pół wieku temu. Zabawa była przednia, a rywalizacja - na poważnie

Blisko 50 tenisistów i uroczych tenisistek rywalizowało w sobotę (8.07) o laury w III Turnieju Tenisa Ziemnego Retro Lata 70 i 80. Mecze rozgrywano na kortach Regionalnego Centrum Tenisowego. Te "historyczne" zawody otworzył znany szczecinecki tenisista i pasjonat tenisa Józef Szpakowski.

Panie i panowie wychodząc na korty założyli stroje rodem z lat 70 i 80. ubiegłego stulecia. Wielu grało też rakietami z tamtej epoki.

- Gramy na poważnie, ale zarazem przednio się bawimy - mówi "Miastu z Wizją" J. Szpakowski.

- Tenisiści i tenisistki rywalizacją o piękne puchary. Po zakończeniu turnieju spotkamy się przy grillu i wspominać będziemy nasze młode lata. Tym bardziej, że wielu z moich kolegów i koleżanek pamięta jeszcze boje toczone na kortach m.in. przez Jimmy Connorsa, Ivana Lendla, Johna McEnroe, Bjoerna Borga, Borisa Beckera czy Ilie Nastase oraz Martinę Navratilową, Chris Evert, Lindsey Davenport, Steffi Graf czy już tenisistkę z młodszego pokolenia - uroczą Martinę Hingis.

Turniej rozgrywano w trzech kategoriach: debel, mixt i singiel kobiet. Organizatorem tego niecodziennego spotkania na kortach było Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe.

Wyniki turnieju podamy po jego zakończeniu i otrzymaniu komunikatu SzTT.