Top 10 szczecineckich inwestycji 2018

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 31.12.2018 / Komentarze
Szczecinek nie zwalniał tempa - nad Trzesieckiem budowy i remonty przez cały rok

O szczecineckich inwestycjach można pisać bez końca. Powód? Z roku na rok placów budów przybywa. Okazuje się zarazem, że jest ich po prostu… za mało, że potrzeby dynamicznie rozwijającego się miasta są dużo większe.

Dobiega końca szalony 2018 rok. Przyjrzyjmy się zatem szczecineckim budowom. Wiele z nich okazało sie prawdziwym hitem tegorocznego lata.

Pomost przy zamku największym wygranym

Bezsprzecznie palmę pierwszeństwa dzierży półokrągły, piętrowy pomost przy Zamku Książąt Pomorskich. Budowla wzniesiona przy wsparciu środków unijnych z miejsca stała się wielką atrakcją dla mieszkańców Szczecinka i turystów odwiedzających miasto nad Trzesieckiem. Stała się też obok Placu Wolności i Zamku Książąt Pomorskich wizytówką Grodu Warcisława IV - najchętniej uwiecznianym na zdjęciach miejscem. 

Plac Wolności z nowym obliczem. Czy ktoś wyobraża sobie jeszcze powrót do przeszłości?

Wczesną wiosną zakończyliśmy przebudowę ciągu komunikacyjnego Plac Wolności - ulica W. Bartoszewskiego. Dziś już nikt nie narzeka na "aparycję" naszego reprezentacyjnego miejsca, a fontanna przed ratuszem jest wielką atrakcją nie tylko dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka.

Sala sportowa przy "szóstce" - efektowny i potrzeby obiekt

Numer 3 tegorocznych inwestycji to nowa sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6. Obiekt został oddany do dyspozycji dzieci i młodzieży wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018-2019.

Centralny Plac Zabaw - to jest to!

Radość najmłodszym mieszkańcom Szczecinka i ich rodzicom przyniósł z pewnością Centralny Plac Zabaw. Jak zapowiadał wcześniej burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, a później jego następca w ratuszu burmistrz Daniel Rak, to wcale nie koniec rozbudowy tego atrakcyjnego miejsca do zabawy.

Wielki hit tegorocznego lata

Z całą pewnością jest to Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Statystyki wypożyczeń białych jednośladów z symbolami Szczecinka podawaliśmy nader często. Robiły wrażenie!

Jaśniej na ulicach Szczecinka

Malo spektakularna, ale niezwykle potrzebna inwestycja to rozbudowa oświetlenia miejskich ulic i placów. Pomogła nam Unia Europejska. W Szczecinku po zmroku jest po prostu jaśniej i bezpieczniej.

Na rowerze przez Szczecinek

Przy pomocy Brukseli Szczecinek zwieńczył budowę nowych dróg dla rowerzystów. Teraz na rowerze przejedziemy przez miasto - od Trzesieki aż do Czarnoboru. Co najważniejsze - bezpiecznie!

Leśna obwodnica Szczecinka

Zmotoryzowani mieszkańcy nie tylko Szczecinka nazywają ją "leśną obwodnicą miasta". Mowa oczywiście o ul. Wilczkowskiej i drodze leśnej nr 8 biegnącej pomiędzy jeziorami Trzesiecko i Wilczkowo. Teraz z Trzesieki na Mysią Wyspę i na Świątki jedziemy jak po stole, czyli po asfalcie.

Atrakcyjny prezent dla młodych ludzi

Skateplaza z miejsca podbiła serca miłośników ekstremalnej jazdy na deskorolkach i BMX. Obiekt zlokalizowany został przy Strefie Aktywnego Wypoczynku. Zazdrościć go może Szczecinkowi wiele miast nie tylko północnej Polski.

Bezpiecznie szlakiem nad jeziorem

Choć przebudowę ulic Kościuszki i Trzesieckiej prowadził powiat, to miasto ma w tej inwestycji swój spory wkład - 1,5 mln zł. Po remoncie szlak biegnący nad jeziorem prezentuje się po prostu znakomicie. A co najważniejsze, jest wreszcie bezpieczny.

To naszym zadaniem TOP 10 miejskich inwestycji roku 2018. Ale tych nad Trzesieckiem było, co niemiara. Inwestowały szczecineckie firmy (Kronospan - UTWS) czy też prywatni przedsiębiorcy (budowa nowej galerii handlowej przy ul. Boh. Warszawy). Wymieniać by długo.

Niebawem na ulicach Szczecinka pojawią się multimedialne przystanki autobusowe. Miasto sposobi się do termomodernizacji budynków mieszkalnych przy ul. Winnicznej, Emilii Plater i Armii Krajowej.

Od lat w Szczecinku prowadzone są gruntowne remonty i budowy ulic.

Dodatkowo inne drogowe inwestycje są na etapie projektowania, jak choćby budowa łącznika ul. Polnej z ul. Kołobrzeską wraz z budową ronda przy zjeździe na osiedle i do marketów.

Przy ul. Polnej, Wyścigowej, Kaszubskiej, Boh. Warszawy, na osiedlu Kopernika i na terenie byłych koszar przy ul. Kościuszki powstają nowe wielorodzinne budynki mieszkalne. Nowe mieszkania w tzw. „Klonowym Zakątku” przy ul. Karlińskiej buduje Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

U progu lata firma Kronospan oddała do użytku okazały obiekt Ośrodka Badawczo - Rozwojowego przy ul. Waryńskiego i sposobi się do kolejnych inwestycji w Szczecineckim Klastrze Meblowym.

Co w roku przyszłym? Jak zapowiedział burmistrz Daniel Rak - Szczecinek nie zwolni tempa!

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk