Trwa odliczanie dni do szczecineckiego święta sztuki

• Tv
Miasto z Wizją / 18.07.2017 / Komentarze
Jerzy Hardie-Douglas: Wszystkich już dziś zapraszam na to wydarzenie i myślę, że będziemy jak co roku świetnie się bawili

Mieszkańcy, którzy od kilku lat regularnie uczestniczą w Art Pikniku, już zapewne z niecierpliwością odliczają dni do kolejnej, piątej edycji tego kulturalnego wydarzenia. A trzeba przyznać, że jest na co czekać, bowiem tegoroczna trzydniowa impreza zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Podobnie jak w minionych latach, tak i tym razem odwiedzą nas gwiazdy wielkiego formatu, usłyszymy także Art Piknik Orchestrę oraz obejrzymy spektakle przygotowane przez uliczne teatry. Zdecydowanie będzie w czym wybierać.

- Cały czas trzymamy pewien poziom – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Jest to impreza dedykowana nieco bardziej wymagającej publiczności, na której pojawiają się nieco trudniejsi wykonawcy, aczkolwiek niekoniecznie, dlatego że m.in. gwiazdą tegorocznego Art Pikniku będzie Ray Wilson. To nie jest jakaś bardzo trudna muzyka. Ray Wilson to były wokalista zespołu Genesis. Jak pamiętamy z zespołem Genesis byli poza nim związani także Phil Collins i Peter Gabriel, także sama muzyczna śmietanka. Phila Collinsa u nas nie będzie, ale będzie Ray Wilson, który wystąpi w Szczecinku w najbliższą sobotę.

- Z kolei w piątek wystąpi przed nami także absolutna gwiazda polskiego jazzu. Przypomnę, że gościliśmy już Michała Urbaniaka i Tomasza Stańko. Nie wiem, czy któreś miasto Pomorza może pochwalić się tym, że rok po roku takie sławy do nich przyjeżdżają. Tym razem będziemy mieli u nas Leszka Możdżera – absolutną sławę jeżeli chodzi o polski jazz i wybitnego pianistę. Bardzo trudno jest Leszka Możdżera „zdobyć”, ponieważ daje on bardzo mało koncertów w Polsce i zwykle występuje zagranicą. My o podpisanie z nim kontraktu staraliśmy się  przez dwa lata i udało się. Oczywiście ta impreza będzie trwała przez wiele godzin, a występy gwiazd będą ukoronowaniem koncertów, które jak co roku będą się odbywały na terenie pomiędzy jeziorem a zamkiem. Tym razem zostaną tam wybudowane dwie sceny. Niewątpliwą atrakcją dla mieszkańców będzie jak co roku także Art Piknik Orchestra. Tym razem gościnnie razem z nią wystąpi Małgosia Ostrowska i Piotr Zander. Wszystkich już dziś zapraszam na te wydarzenia i jeżeli tylko pogoda dopisze, a ma być nieźle pod tym względem, to myślę, że będziemy jak co roku świetnie się bawili – dodaje nasz rozmówca.

Co zatem czeka nas w najbliższy weekend?

Piątek, 21 lipca:
17:30 – 18:00 – Magdalena Górecka Band
18:30 – 19:20 – Fu i Dj Suchar
19:30 – 20:15 – Bibobit
21:00 – Leszek Możdżer
22:30 – Teatr Snów w spektaklu "Wyspa" wg "Burzy Szekspira"

Sobota, 22 lipca
12:00 – Piknik Księżnej Jadwigi dla najmłodszych, w programie spektakl lalkowy "Księżycowe opowieści" oraz m.in. warsztaty plastyczne i lalkarskie
17:00- Pławna 9 "Uratuj słoneczko"
17:30 - Velvet alibii
18:00 -18:30 - Free Dub Press
18;30 -20:15- Art Piknik Band Gościnnie Gościnnie Małgorzata Ostrowska, Piotr Zander