Trwa odliczanie do wielkiego biegowego święta

• Tv
Miasto z Wizją / 27.07.2017 / Komentarze
Burmistrz: To bardzo fajna impreza, która w bardzo krótkim czasie stała się znana w Polsce, m.in. ze względu na urok naszej trasy biegowej

W pierwszy weekend sierpnia, punktualnie o godz. 9.00 oficjalnie rozpocznie się III edycja Szczecineckiego Weekendu Biegowego – imprezy sportowej, zachęcającej wszystkich miłośników biegania do wspólnego spędzania czasu i promującej zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. To już druga w Szczecinku tego typu – obok biegu „Osińskiego” – propozycja dla mieszkańców i przyjezdnych biegaczy. Jednak jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie to wyróżnia się poprzez to, że tu nie liczy się wygrana, ale przede wszystkim dobra zabawa i sprawdzenie swoich sił na malowniczej trasie wiodącej wokół jez. Trzesiecko.

- To bardzo fajna impreza, która w bardzo krótkim czasie stała się dość znana w Polsce, m.in. ze względu na urok naszej trasy biegowej – mówi nam burmistrz Jerzy Jardie-Douglas. – Podczas III Weekendu Biegowego biegać będą zarówno dzieci, młodzież, jak i starsi.  Udział wezmą w nim również fani nordic walking. To wszystko będzie się działo głównie w sobotę, 5 sierpnia. Wtedy też zacznie się cała impreza, którą otworzy bieg w ramach parkrunu. Później odbędą się biegi dla dzieci oraz wystartują miłośnicy nordic walkingu. I tak minie nam sobota. W niedzielę natomiast

- Natomiast w niedzielę głównymi  atrakcjami będzie bieg na 15 km oraz maraton. Ci, którzy będą biegli 15 km muszą raz okrążyć jezioro, a osoby, które zdecydują się na udział w maratonie, będą musieli wykonać trzy takie okrążenia.  Start oraz meta biegów zlokalizowane zostaną na stadionie miejskim. To duże wyzwanie dla uczestników, tym bardziej w środku lata. Ale pojawiło się dosyć dużo zgłoszeń. Obecnie 273 osoby zadeklarowały udział w biegu na 15 km, a kolejnych 131 osób wystartuje w maratonie. Myślę, że liczba ta jeszcze zdecydowanie wzrośnie. Będzie to bardzo fajna impreza, której ja też sprzyjam – dodaje nasz rozmówca.

III Szczecinecki Weekend Biegowy rozpocznie się 5 sierpnia o godz. 9.00 przed bramą miejskiego stadionu. Wówczas wystartują biegi na trasie popularnego Parkrunu, wiodące alejkami naszego parku na wysokości ul. Mickiewicza (3 okrążenia, łącznie 5 km). Chwilę później, o godz. 10.0 na tej samej trasie będzie można spotkać miłośników nordic walking. Z kolei o godz. 11.00 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe. Tego dnia, o godz. 18.00, sportowcy wezmą również udział w popołudniowym tzw. pasta party, gdzie nie tylko będą mogli uzupełnić węglowodany przed niedzielnymi startami na dłuższych dystansach, ale także wziąć udział w koncercie, w trakcie którego odbędzie się m.in. losowanie nagród wśród uczestników. Z kolei biegi główne, na dystansie 15 km oraz maraton, wystartują w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 9.00. Zakończenie imprezy przewidziano o godz. 15.00.

Znane jest już także rozmieszczenie poszczególnych punktów na trasie biegu (mapa poniżej). Wokół jeziora ustawione zostaną m.in. punkty medyczne, karetki pogotowia, punkty odżywiania, a także kurtyny wodne oraz punkty z kabinami toi toi. Więcej informacji na temat imprezy można uzyskać na stronie internetowej www.rozbiegany.szczecinek.pl.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk