Trwa zbiórka funduszy na mural autorstwa Dariusza Milińskiego

Miasto z Wizją / 19.06.2017 / Komentarze
Każdy z mieszkańców może wesprzeć tę inicjatywę, wpłacając choć skromny datek

Jeszcze przez niespełna dwa tygodnie, do końca czerwca trwać będzie zbiórka funduszy na stworzenie na ścianie jednej ze szczecineckich kamienic kolejnego muralu, tym razem autorstwa znanego i cenionego polskiego artysty Dariusza Milińskiego. Dzieło to ma stanowić pamiątkę po nadchodzącej, piątej już edycji Art Pikniku, który odbędzie się w dniach 21-23 lipca. Przypomnijmy. W 2014 roku na elewacji budynku znajdującego się przy ul. Boh. Warszawy powstał pierwszy w Szczecinku mural, upamiętniający II edycję Szczecineckiego Art Pikniku. Rok później, 19 lipca przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbyło się oficjalne odsłonięcie kolejnego muralu, tym razem projektu polskiego malarza Tomasza Sętowskiego. Kilkunastometrowy obraz przedstawiający „Strażnika miasta” to pamiątka po III edycji wspomnianej imprezy. Teraz miejska przestrzeń może wzbogacić się o kolejne tego typu dzieło.

Tym razem każdy z nas może dołożyć do tego wyjątkowego muralu swoje „pociągnięcie pędzla”, wspierając całe przedsięwzięcie, będące oddolną inicjatywą mieszkańców Szczecinka, którzy chcą wzbogacić miejską przestrzeń o kolejne dzieło uznanego artysty. Aby tak się stało, ruszyła oficjalna internetowa zbiórka funduszy na to przedsięwzięcie. Każdy, kto chciałby przyczynić się do jego powstania, może to uczynić przekazując dobrowolny datek na ten cel.

Wszyscy darczyńcy w ramach wyrazów wdzięczności za wsparcie, otrzymają podziękowania w formie plakatu przedstawiającego nowy szczecinecki mural wraz z dedykacją jego autora – Dariusza Milińskiego. Ponadto wśród wszystkich osób, które zdecydują się przekazać środki na ten cel, rozlosowana zostanie wyjątkowa wyprawa w postaci m.in. zwiedzenia Magicznego Miejsca w Pławnej. Przewodnikiem będzie oczywiście Dariusz Miliński, który nie tylko oprowadzi gości po Zamku Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców oraz zaprosi na pokład swojej Arki Noego. Kolejną atrakcją będzie także możliwość spędzenia nocy w galerii artysty. Ponadto każdy z darczyńców będzie miał także szansę otrzymania książki autobiograficznej Dariusza Milińskiego „Urodzony na cmentarzu” wraz z dedykacją, a także koszulek przedstawiających dzieła tego wybitnego polskiego malarza oraz inne niespodzianki.

Chcąc wesprzeć tę inicjatywę oraz dołożyć swoją „cegiełkę” do powstania w Szczecinku kolejnego muralu, warto odwiedzić stronę https://zrzutka.pl/fv9a3e

Tekst: Marzena Góra