Trwają przygotowania do akcji "One Bilion Rising"

• Tv
Miasto z Wizją / 17.01.2020 / Komentarze
Mieszkanki Szczecinka tańcem zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet

Mieszkanki naszego miasta spotkają się 14 lutego w centrum miasta, aby wspólnie poprzez taniec – podobnie jak to miało miejsce w minionym roku – zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Będzie to kolejna szczecinecka odsłona corocznej ogólnoświatowej akcji „One Bilion Rising”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Tańcem zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem wszyscy chętni uczestnicy akcji będą spotykać się, aby wspólnie nauczyć (lub przypomnieć sobie) krótki taneczny układ, który 14 lutego zaprezentują przed ratuszem. Próby rozpoczną się 28 stycznia i będą odbywały się w każdy wtorek oraz czwartek do 13 lutego. O dokładnych terminach i miejscu prób organizatorzy poinformują w najbliższych dniach.

Mieszkańcy Szczecinka, którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy, mają jeszcze sporo czasu na to, aby samodzielnie nauczyć się prostego układu z filmiku instruktażowego https://www.youtube.com/watch?v=mRU1xmBwUeA&fbclid=IwAR10E1U2cH-jYksi1qYrgqeVILH6Oz0abdtqnE3lqcQDDwcCzXvdMZreeGg.

Jednocześnie warto odwiedzić stronę akcji TUTAJ i na bieżąco śledzić przygotowania do tegorocznej odsłony. Aby dołączyć do grupy, należy jedynie skontaktować się z jedną z organizatorek i dać sygnał, że chcemy również wciąć udział w akcji (organizatorki akcji wymienione są u góry strony, zaraz pod nazwą wydarzenia).

Tekst: Marzena Góra