Trzech nietrzeźwych kierujących. Wynik tygodnia: 2,5 promila

Miasto z Wizją / 20.04.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

W ubiegłym tygodniu na drogach regionu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni rowerzysta zatrzymany do kontroli w Barwicach. Mężczyzna dmuchnął w alkomat 2,5 promila alkoholu.

Z kolei 68-letni kierowca jadący Volkswagenem Golfem po ulicach Szczecinka wydmuchał w alkomat 1 promil.

Podpadł też rowerzysta. Został zatrzymany w Szczecinku. 33-letni mężczyzna kierował rowerem mimo posiadanego do końca maja br. sądowego zakazu.

Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn, przy których znaleźli narkotyki.

- Do obu zdarzeń doszło na terenie Bornego Sulinowa - dodaje A. Matys. - 20-latek posiadał przy sobie amfetaminę, a jeden z pasażerów (30 lat) kontrolowanego przez policjantów samochodu - amfetaminę i marihuanę. Obaj usłyszeli zarzut posiadania zakazanych prawem środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o uwagę i rozwagę. Na komendę zgłosiła się mieszkanka Szczecinka, której w jednym z centrów handlowych zginął portfel z zawartością dokumentów i gotówki w kwocie 290 zł. Kobieta przez nieuwagę na kilka minut pozostawiła portfel na sklepowej ladzie. To wystarczyło, by złodziej go zabrał.