Tydzień Straży Miejskiej

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.04.2019 / Komentarze
Złodziej koło Hosso, ranny łabędź, pomoc bezdomnym i pożar w Lasku Zachodnim

W ubiegłym tygodniu strażnicy podjęli 122 interwencje w stosunku do 106 osób.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 62 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 14 zdarzeń. W 12 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili też pomocy w uruchomieniu 8 samochodów, w 8 przypadkach zostały zastosowane blokady na koła samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 3 zwierzęta - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (8.04) przed godz. 15 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył przy galerii Hosso dwóch młodych mężczyzn, z których jeden wymontował w zaparkowanym tam rowerze siodełko i z siodełkiem odjechali. Mężczyźni ci zostali ujęci przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego/ Powstańców Wielkopolskich i przekazani Policji.

W środę (10.04) po godz. 23 strażnicy udzielali pomocy zespołowi ratunkowemu, który został wezwany na pomoc bezdomnemu mężczyźnie przebywającemu na dworcu PKP. Ratownicy stwierdzili, że nie potrzebuje ich pomocy w związku, z czym strażnicy przewieźli go do noclegowni.

W czwartek (11.04) przed godz. 7 patrol udzielił pomocy mężczyźnie przebywającemu w noclegowni. Miał on problemy z poruszaniem się, miał opuchnięte nogi. Strażnicy przewieźli go do SOR.

W sobotę (13.04) po godz. 15 strażnicy zostali wezwani na interwencję do rannego łabędzia złapanego na wysokości ul. Ordona. Łabędź został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej.

W niedzielę (14.04) przed godz. 21 dyżurny SM otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję związaną z palącą się trawą. Patrol, który udał się na miejsce wraz ze zgłaszającym zlokalizowali to miejsce. Paliła się ściółka leśna i drzewo. Zaalarmowano Straż Pożarną. Strażacy ugasili pożar.  Strażnicy zabezpieczali ruch kołowy w czasie trwania akcji.

- W dalszym ciągu kontynuujemy kontrolę terenów w mieście i podejmujemy działania celem zobligowania właścicieli terenów do ich uprzątnięcia - dodaje komendant G. Grondys.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie raportu SM)

Foto: S. Włodarczyk/SM

Galeria: Straż Miejska w Szczecinku