Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.06.2019 / Komentarze
Alkohol w parku, małoletni wandale na placu zabaw i niebezpieczne zabawy dzieci

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 138 interwencji w stosunku do 141 osób.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 76 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 45 zdarzeń, z czego w 44 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Dla Policji przekazaliśmy trzy zatrzymane osoby. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 9 osób. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 11 zwierząt. Pomogli też w uruchomieniu dwóch pojazdów.

W poniedziałek (3.06) po godz. 23 patrol dozorując ul. Kilińskiego zauważył dwa łosie poruszające się w kierunku ulicy Kościuszki. Łosie przeszły na ulicę Lelewela skąd strażnicy wraz z patrolem Policji przegonili je do lasku zachodniego.

Więcej na ten temat w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/losie-biegaly-w-parku-nad-jeziorem

We wtorek (4.06) przed godz. 8 strażnik zabezpieczający dojście dzieci do Szkoły Podstawowej nr 6 zauważył trzy pojazdy stojące na poboczu. Jak się okazało doszło między nimi do kolizji. Na miejsce został wezwany patrol Policji, który podjął dalsze czynności.

Tego samego dnia około godz. 17 patrol udał się do parku koło zamku, gdzie zgłoszono grupę osób spożywających alkohol. Na miejscu strażnicy wylegitymowali trójkę nieletnich, którzy spożywali tam piwa. Nieletnich doprowadzono do jednej placówek oświatowo-wychowawczych, w której przebywają.

Przed północą strażnicy patrolując ul. Wyszyńskiego zauważyli mężczyznę jadącego rowerem bez wymaganego oświetlenia. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu go przekazano. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

W środę (5.06) przed godz. 12 strażnicy zostali wezwani na interwencję do parku miejskiego na wysokości ul. Szczecińskiej, gdzie zgłoszono dwie kobiety spożywające alkohol. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, jedna z kobiet siedziała jeszcze na ławce a druga leżała na trawie. Podczas wykonywania czynności leżąca kobieta zaczęła tracić przytomność. W rozmowie okazało się, że przed spożyciem alkoholu przyjęła leki psychotropowe. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, któremu ją przekazano.

W piątek (7.06) po godz. 8 na Centralnym Placu Zabaw operator kamer monitoringu zauważył trzech nieletnich, którzy przy użyciu nożyczek rozcięli siatkę zabezpieczającą trampolinę a następnie dalej ją rozrywali. Nieletni zostali wylegitymowani a następnie doprowadzeni do szkoły i przekazani dyrektorowi.

W sobotę (8.06) po północy na ul. Sikorskiego strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn niosących metalowy element w kierunku dworca PKP. Mężczyźni twierdzili, że stał przy koszu na śmieci na terenie parkingu jednego z marketów. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu przekazano mężczyzn.

Tego samego dnia przed godz. 18 strażnicy zostali wezwani na interwencję, gdzie na podwórku opuszczonego budynku dzieci rozpaliły ognisko. W ognisku znajdowały się m.in. butelki z gazem do zapalniczek. Strażnicy zagasili ognisko a pięcioro znajdujących się tam dzieci zostało doprowadzonych do miejsc zamieszkania i przekazanych rodzicom.

- W tygodniu zabezpieczaliśmy też imprezy odbywające się na terenie Szczecinka - uroczystości z okazji 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku i Rajd Wolności, IV Bieg Bociana w Nadleśnictwie Czarnobór oraz Turniej Tańca Towarzyskiego o Koszyczek Truskawek - mówi G. Grondys.

Tekst (opracowanie komunikatu SM) Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska w Szczecinku