Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.08.2019 / Komentarze
Pijany rowerzysta, nastoletnia wandalka, małoletni miłośnicy tytoniu oraz intruz w schronisku

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 141 interwencji.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 73 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 43 zdarzenia. 2 osoby przekazano policji. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 5 osób. Jedną osobę przekazano dla zespołu ratunkowego. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 12 zwierząt - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (5.08) około godz. 16.30 patrol interweniował w schronisku dla zwierząt wobec mężczyzny, który wtargnął na teren schroniska. Mężczyzna poruszał się samochodem bez uprawnień w związku, z czym po jego ujęciu został przekazany patrolowi Policji.

We wtorek (6.08) około godz. 20.30 przy ulicy Kilińskiego – Lelewela operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak doskonale nam znana z wcześniejszych aktów wandalizmu dziewczynka podeszła do skrzynki z literaturą do wymiany tzw. bookcrossingu. Następnie powyciągała znajdujące się w nim książki i porozrzucała w parku miejskim. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował ją. Dziewczynka pozbierała porozrzucane książki i włożyła z powrotem.

W czwartek (8.08) przed godz. 9 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym przy ul. Winnicznej. Na miejscu zastano dobrze nam znanego bezdomnego śpiącego na schodach klatki schodowej. Był upojony alkoholem do nieprzytomności w związku z tym został przekazany dla zespołu ratunkowego.

Tego samego dnia przed godz. 21 patrol dozorują ul. Gdańską zauważył rowerzystę poruszającego się rowerem bez wymaganego oświetlenia. Po jego zatrzymaniu, podczas legitymowania okazało się, że jest pod wpływem alkoholu - ponad 1 promil alkoholu. Został przekazany patrolowi Policji.

W piątek (9.08) przed godz. 5 podczas patrolowania ul. Warcisława IV strażnicy zauważyli młodego mężczyznę, który szedł mocno zataczając się. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że jest to nieletni na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego. Został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

- O godz. 20.30 kolejna czwórka nieletnich w wieku od 12 do 15 lat paliła papierosy na placu zabaw. Cała czwórka również została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana rodzicom - mówi komendant.

- W weekend zabezpieczaliśmy dwie imprezy - Powiatowy Piknik Rodzinny organizowany przez SAPiK oraz Szczecineckie Kajakowanie.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu SM)

Foto: S. Włodarczyk