Tydzień Straży Miejskiej

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.02.2019 / Komentarze
Nieletnia z piwem, bójka pod barem, śmieciarze przy garażach i zwierzak spacerujący ulicami Szczecinka

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 128 interwencji w stosunku do 92 osób.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 50 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 13 zdarzeń, z czego w 11 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole. Strażnicy udzielili też pomocy w uruchomieniu 4 samochodów, do lecznicy dla zwierząt lub schroniska przewieźli 3 zwierzęta oraz skontrolowali 8 kotłowni przydomowych - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (4.01) po godz. 16 dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o dużym zadymieniu na ul. Warcisława IV. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencja została przekazana Państwowej Straży Pożarnej. Okazało się, że w kominie zapaliła się sadza. Po ugaszeniu pożaru i wyczyszczeniu komina ponownie rozpalono w piecu i ponownie w kominie zapaliło się. Po ugaszeniu strażacy wydali zakaz palenia w piecu do chwili wydania opinii przez kominiarza. Do czasu zakończenia gaszenia strażnicy miejscy zabezpieczali to miejsce.

Kilka godzin później dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zagrożeniu jakie stanowi rynna zwisająca z dachu, która odczepiła się od budynku przy ul. Boh. Warszawy 20. Strażnicy na miejscu potwierdzili istniejące zagrożenia i na miejsce wezwali strażaków. Ci zdemontowali rynnę i usunęli zagrożenie.

We wtorek (5.02) po godz. 8 dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o świnki wietnamskiej chodzącej po ul. Poznańskiej. Strażnikom udało się znaleźć właścicielkę zwierzęcia. Jak się okazuje nie był to pierwszy przypadek, kiedy w wyniku niezachowania podstawowych środków ostrożności przez właścicielkę świnka poruszała się ulicami Szczecinka. Tym razem sprawa zakończyła się nałożeniem mandatu karnego.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/spacer-po-szczecinku-swinki-wietnamskiej

Godzinę później operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił podrzucenie różnego rodzaju odpadów motoryzacyjnych w kompleksie garaży na ul. Polnej przez dwóch mężczyzn.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/podrzucali-smieci-pod-samym-okiem-kamery

Tego samego dnia po godz. 10 na prośbę dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej strażnicy zabezpieczali akcję gaszenia pożaru sadzy w kominie na ul. 1 Maja.

W piątek (8.02) po północy dyżurny otrzymał zgłoszenie o spożywaniu alkoholu na przystanku Komunikacji Miejskiej przy ul. Mierosławskiego. Po przyjeździe na miejsce patrolu okazało się, że spożywającą piwo jest siedemnastolatka. Nieletnia została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana matce.

W niedziele (10.03) przed godz. 3 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył bójkę przy barze Metro na ul. Ordona. Interwencję podejmował patrol złożony ze strażników miejskich i policjanta.

- W ostatnim tygodniu prowadziliśmy zajęcia z dziećmi na półkoloniach organizowanych w mieście. Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych - mówi komendant G. Grondys.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Wideo: Straż Miejska Szczecinek

Montaż filmu: Marzena Góra