Uczcili 11 listopada na sportowo

• Tv
Miasto z Wizją / 11.11.2018 / Komentarze
V Nocne Spotkanie Biegowe - Święto Niepodległości

W wigilię Narodowego Święta Niepodległości - w sobotę 10 listopada po raz piąty miało miejsce Nocne Spotkanie Biegowe - Święto Niepodległości.

- Pięć lat temu doszliśmy do wniosku, że również sportowcy na sportowo mogą uczcić to najważniejsze dla nas święto. Wówczas też powstałą idea nocnego biegu - mówi "Miastu z Wizją" Marcin Bocheński, koordynator Parkrun Szczecinek, radny Rady Miasta.

Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zebrała się pokaźna grupa miłośników biegania i nordic walking. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy uczestnicy biegu wyruszyli na około 4-km trasę. W tym roku wiodła ona od pomnika Marszałka do wieży Bismarcka, gdzie miał miejsce pokaz sztucznych ogni, a następnie do Zamku Książąt Pomorskich. Tam na uczestników biegu czekały ciepłe napoje i słodkie pyszności.

Organizatorami tego wydarzenia były Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecinek oraz Parkrun Szczecinek.

Tekst/wideo/foto: Sławomir Włodarczyk