Uczniowie "mechanika" dla mieszkańców Szczecinka

Miasto z Wizją / 14.11.2019 / Komentarze
Przyjdź na warsztaty Zespołu Szkół Technicznych - z pewnością Ci pomogą

Z niezwykle cenną inicjatywą wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku.

- W sobotę, 16 listopada otwieramy nasze warsztaty na potrzeby mieszkańców miasta i nie tylko. Wszystkie drobne prace wykonujemy tego dnia całkowicie bezpłatnie. Na poważniejsze prace udzielamy rabatu - mówi "Miastu z Wizją" Anna Wisłocka-Bogdanowicz, dyrektor szczecineckiego "mechanika" i za naszym pośrednictwem zaprasza do szkolnych warsztatów wszystkich, którzy potrzebują pomocy w drobnych naprawach.

Szkolne warsztaty przy ul. Koszalińskiej, nauczyciele i uczniowie będą do dyspozycji mieszkańców Szczecinka (i nie tylko) od godz. 9 do godz. 13. W jakich pracach będzie można uzyskać pomoc? Otóż: proste prace spawalnicze, drobne prace ślusarskie, w tym docinanie elementów metalowych, gwintowanie, drobne prace tokarsko-frezerskie oraz ostrzenie narzędzi, nożyczek i noży do mielenia mięsa, docinanie glazury i terakoty (na mokro i sucho), nauka kładzenia gładzi i tynku (w tym tynku strukturalnego), nauka wykonywania zabudowy z płyt G-K, diagnostyka komputerowa pojazdów (przy pomocy diagnoskopów Bosch-KTS 570, Hella-Gutman, Mega Macs 66, TEXA TXTs navigator, SUN PDL 5500, diagnostyka układu hamulcowego na linii diagnostycznej wraz z kontrolą jakości płynu, badanie amortyzatorów oraz jakości płynu w układzie chłodzenia, kontrola i regulacja ustawienia świateł oraz drobne prace stolarskie (docinanie, klejenie, struganie, połączenia meblowe materiałów drewnianych i drewnopochodnych).

- Osoby, które odwiedzą warsztaty szkolne w tym dniu otrzymają 20 proc. rabat na usługi z naszej oferty - mówi dyr. A. Wisłocka-Bogdanowicz.

Tekst (na podstawie komunikatu organizatorów) i foto: Sławomir Włodarczyk

Grafika: ZST w Szczecinku