W centrum miasta stanęło świąteczne drzewko

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.12.2018 / Komentarze
Montaż choinki rozpoczął się w poniedziałek późnym popołudniem i trwał kilka godzin

Na mieszkańców, którzy we wtorkowy (4 grudnia) poranek pojawili się w okolicy Placu Wolności, czekała spora niespodzianka. W centrum miasta "wyrosło" świąteczne drzewko. Montaż choinki rozpoczął się w poniedziałek późnym popołudniem i trwał kilka godzin. Zadanie to było nieco trudniejsze, niż dwa lata temu, bowiem bożonarodzeniowa ozdoba teraz mierzy nie osiem, ale dziesięć metrów.

W ostatnich dniach na szczecineckich ulicach pojawiły się inne bożonarodzeniowe ozdoby. W tym roku świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opiera się na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Wcześniej przeszły coroczny przegląd i zostały uzupełnione o zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki. Dwa lata temu miasto zakupiło 69 nowych ozdób na słupy, co pozwoliło na wymianę tych już najbardziej wyeksploatowanych iluminacji.

Na terenie miasta w grudniu tradycyjnie spotkać możemy również małe choinki. Udekorowane drzewka – podobnie jak w latach poprzednich – znajdują się przy: ul. Wyszyńskiego na skarpie, na placu Zesłańców Sybiru („mała” poczta), ul. Boh. Warszawy - Jana Pawła (sąd), na osiedlu Zachód oraz w parku przy ul. Kopernika.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk