We wrześniu 76 incydentów na terenie miasta

Miasto z Wizją / 05.10.2018 / Komentarze
Kamery czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Szczecinka

We wrześniu br. operatorzy monitoringu Straży Miejskiej ujawnili 76 różnego rodzaju incydentów, do których doszło na terenie Szczecinka.

- Dzięki pracy operatorów nasze patrole podjęły 71 interwencji. Trzy z nich przekazaliśmy Policji i innym instytucjom - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

Do negatywnych zdarzeń dochodziło również w centrum miasta, m.in. przy ul. Wyszyńskiego, Warcisława IV, Bartoszewskiego oraz w Strefie Aktywnego Wypoczynku w sąsiedztwie osiedla Kopernika.

Dotyczyły one m.in. spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócania ładu i porządku publicznego - 33 interwencje, wykroczeń drogowych, głównie nieprawidłowego parkowania - 20 interwencji, niszczenia i dewastacji mienia - 5 interwencji, awarii i uszkodzeń znaków drogowych - 3 interwencje oraz posiadania narkotyków i nieuprawnionego umieszczania ogłoszeń - po 1 interwencji.

Przypomnijmy: W systemie monitoringu miejskiego pracuje 36 kamer, również na podczerwień i w jakości HD, podłączonych do stanowiska obserwacyjnego w komendzie Straży Miejskiej.

W pierwszym półroczu 2018 roku operatorzy ujawnili 468 różnego rodzaju zdarzeń. W 428 przypadkach interweniowały patrole SM.

Info: Kierownik referatu ds. monitoringu SM Grzegorz Rusielewicz

Tekst/opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska (monitoring)