Wędkarze stracili rzeki i muszą oddać pieniądze

Miasto z Wizją / 20.01.2016 / Komentarze
Składki trzeba odebrać do końca stycznia

O tej przykrej dla koszalińskich wędkarzy sprawie już pisaliśmy. Okręg PZW Koszalin stracił prawo gospodarowania na rzekach Wieprza i Parsęta. Teraz wędkarze np. ze Szczecinka, by łowić na w/w rzekach muszą uzyskać pozwolenie wydane przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Szczegóły tej operacji są dostępne na stronie internetowej szczecińskich "wodniaków". Można też zadzwonić - tlf: 091 441 12 19 lub 091 441 12 20.

Ponadto koła wędkarskie PZW muszą oddać pieniądze za pobrane wcześniej składki. Chodzi o tzw. opłatę na rzeki górskie. Jak nas poinformowano z Zarządzie Okręgu PZW w Koszalinie, osoby które wniosły składki na 2016 rok do 11 stycznia br., a z powodu utraty rzek Parsęty i Wieprzy oczekują zwrotu zapłaconych składek za 2016 rok, mogą tego dokonać u skarbnika w macierzystym kole tylko do końca stycznia 2016 roku. Po tym terminie roszczenia nie będą honorowane.