Weekend w Szczecinku - to jest to!

• Tv
Miasto z Wizją / 16.06.2019 / Komentarze
Rybna Fiesta, biała flota, grill na Mysiej Wyspie, plaże, wyciąg narciarski, rowerem po leśnych ścieżkach, grzybobranie i wędkowanie

W ten weekend w Szczecinku będzie się działo. Zapraszamy nad Trzesiecko, gdzie na gości czeka wiele atrakcji Wielkiej Rybnej Fiesty. Po prostu, dzieje się! Start o godz. 12 (w niedzielę też). A później konkursy, gry, zabawy, koncerty, eko rejsy, spotkanie z dziennikarzami "Wiadomości Wędkarskich" oraz smażenie ryb z burmistrzem Danielem Rakiem

W międzyczasie, w Szczecinku można fajnie odpocząć - miasto zapewnia moc atrakcji. A, że pogoda sprzyja, zachęcamy do wypoczynku nad Trzesieckiem. Jak prognozują synoptycy, w sobotę i niedzielę będzie ciepło i słonecznie - dobrze ponad 25 st. C.

Atrakcji nad Trzesieckiem mamy moc. Czynna jest Plaża Miejska i kąpielisko na Mysiej Wyspie - od godz. 10, non stop dozorowane przez ratowników. Na "miejskiej" można wypożyczyć kajak i rower wodny.

Można też wybrać się statkami szczecineckiej Białej Floty - "Księżną Jadwigą" i "Bayernem" w podróż dookoła jeziora. Pierwszy kurs z przystanku przy książęcym pomoście - na Mysią Wyspę już o godz. 11. A na Mysiej czeka na nas (czynna od godz. 11 do godz. 20) restauracja, w której możemy zakosztować m.in. smażonej ryby i kurczaka z grilla.

Na pyszną smażoną rybę (moc potraw) zaprasza Przemysław Bielas - do smażalni na pomoście "Centrum". Lokal ugości nas "do ostatniego klienta".

Miłośnicy podróżowania po Trzesiecku w mniejszym, rodzinnym gronie mogą wynająć taksówkę wodną. "Pettersson "cumuje i czeka na nas przy "książęcym" pomoście. Z kolei miłośnicy wodnych szaleństw na wyciągu narciarskim mogą szusować po wodzie od godz. 11 do godz. 19.45.

To nie wszystkie atuty Szczecinka. Pełną mocą pracuje Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Warto się zatem wybrać w podróż leśnymi ścieżkami.

W okolicznych lasach pojawiły się pierwsze grzyby. Lasy obfitują też w jagody. Dla wędkarzy niemal wymarzona pogoda. Ciśnienie ustabilizowane, wietrznie, ryba bierze znakomicie. Solidnie żeruje leszcz i duża płoć. Niemal pewne jest też spotkanie ze szczupakiem, sandaczem i ładnym okoniem.

O wielu innych imprezach odbywających się w ten weekend w Szczecinku, piszemy w artykule: