Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.01.2019 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 11 stycznia na wszystkich, którzy chcą podzielić się z mieszkańcami swoim muzycznym talentem, czekać będą sceniczne wyzwania i szaleństwa z mikrofonem. Tego dnia o godz. 21.00 rozpocznie się tu Karaoke Party, podczas którego każdy z gości będzie mógł sam spróbować swoich sił wykonując najbardziej znane hity. Wstęp 5 zł.

W sobotę, 12 stycznia szczecineckich melomanów czeka kolejna muzyczna uczta. Tym razem w cyklu: The Met Live in HD pojawi się opera „Adriana Lecouvreur” Francesco Cilèa. Kulisy teatru, intryga, miłość i postać historyczna wielkiej XVIII-wiecznej paryskiej aktorki Adrienne Lecouvreur to składniki idealnego libretta operowego. Gwiazda francuskiej sceny teatralnej rzeczywiście była nie tylko cenioną za naturalność i wdzięk aktorką, ale także kochanką marszałka Maurycego Saskiego, syna Augusta Mocnego. Współcześni podejrzewali i przekazali to następnym pokoleniom, że aktorka została zamordowana przez rywalkę – księżnę de Bouillon – przy pomocy bukietu fiołków nasączonych trucizną. Na podstawie tej legendy Francesco Cilèa skomponował swoją niezwykle melodyjną operę, która wpisuje się w nurt werystyczny, czyli prezentowania na scenie prawdziwego życia ze wszystkimi codziennymi szczegółami. W nowej inscenizacji Sir Davida McVicara w roli tytułowej wystąpi Anna Netrebko, która całkiem niedawno dołączyła tę partię do swojego repertuaru. Maurycym, synem polskiego króla, będzie Piotr Beczała. Początek spektaklu o godz. 18.55. Przedstawienie trwa 243 minuty. Bilety na to wydarzenie w cenie 35 zł dostępne są do nabycia w kasie kina.

W ten weekend warto wybrać się także do Muzeum Regionalnego. Tu w sobotę i niedzielę (12-13 stycznia) będziemy mogli za darmo zwiedzić muzealne zbiory, a także zobaczyć wystawę poświęconą szczecineckiemu rzemiosłu. Na ekspozycji można zobaczyć narzędzia, wyroby i fotografie związane ze szczecineckim rzemiosłem do 1945 roku.

Z kolei w niedzielę, 13 stycznia niemal przez cały dzień trwał będzie XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem przebiegający pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Od rana na ulicach Szczecinka kwestować będzie kilkudziesięciu wolontariuszy, których spotkać będziemy mogli do godz. 18.
Jednocześnie w hali sportowej mieszczącej się przy SP 6 (ul. Kopernika) od godz. 11.00 odbywały się będą liczne zabawy sportowe dla dzieci. W przerwach odbędą się także licytacje gadżetów, z których dochód oczywiście przekazany zostanie na WOŚP.

Moc motoryzacyjnych atrakcji od godz. 12.00 czekać będzie także na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą plac Kamińskiego. Będą to m.in. wystawa motocykli zorganizowana przez SGM Szczecinek, pokaz Desteuction Derby i przejażdżki drift taxi, na które zapraszają nas SCS Szczecinek oraz Stowarzyszenie 4x4, pokaz i ekspozycja pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej i przejażdżki konne dla dzieci, zorganizowane przez Ranczo PANDEROSSA. Każdy będzie miał także okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie fotoradarem Straży Miejskiej.

Tradycyjnie również w kinie Wolność czekać będzie na wszystkich szereg atrakcji:
12:00 Koncert instrumentalny w wykonaniu
uczniów z College'u Muzycznego
12:30 LICYTACJA
13:00 Zespół Tańca „ Calineczki”
13:15 Zespół Prokop Bend
13:30 LICYTACJA
13:50 Rozśpiewane dzieci ze Studia
Wokalnego SAPiK JUNIOR
14:15 Maciej Klujewski
14:45 LICYTACJA
15:10 Wokalistki ze Studia Wokalnego SAPiK
15:20 KTT „AIDA”
15:40 LICYTACJA GŁÓWNA
16:35 ZTW „REBELIA”
16:55 Strażackie Iskierki z Lotynia
17:20 LICYTACJA
18:30 Koncert James Button Band
19.30 Symboliczne światełko do nieba

Jednocześnie w holu kina trwał będzie kiermasz przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców naszego miasta. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry w Szczecinku zakończy się ok. godz. 19,30 tradycyjnym wysłaniem światełka do nieba, czyli pokazem fajerwerków.

Tekst: Marzena Góra