Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.03.2019 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Szczecinecki oddział Archiwum Państwowego zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie w ramach projektu popularyzatorskiego realizowanego pod nazwą ,,Z rodzinnej szuflady”. Będziemy mieli okazje zobaczyć pamiątkowe skarby właśnie z „rodzinnych szuflad” oraz bliżej poznać historię naszych ziem. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Lisiecka z Archiwum Państwowego w Koszalinie, Oddział w Szczecinku. Odbędzie się ono w piątek, 15 marca w Bibliotece Publicznej im. Bogdana Horodyskiego. Początek o godz. 12. Wstęp wolny.

Również w piątek fanów jazzu czeka nie lada wydarzenie. Na Zamku Książąt Pomorskich koncertować będzie duet jazzowy Accoustic Jazz Duo (Andrzej Walczak - fortepian i Andrzej Prokopowicz - trąbka). Accoustic Jazz Duo to dwóch muzyków i pedagogów, na co dzień zajmujących się nauką gry na trąbce i perkusji. Wieloletnią, wspólną pasją obu artystów jest muzyka jazzowa. Dwaj Andrzejowie grają w różnych formacjach muzycznych od comba aż po big bandy. Najnowszy projekt jest bardzo kameralnym duetem trąbki i fortepianu, ale z towarzyszeniem kontrabasu realizowanego lewą ręką przez pianistę, co w sumie daje efekt klasycznego tria jazzowego. Szeroki wybór stylistyki typowej dla muzyki jazzowej w oparciu o znane i popularne utwory to pomysł na kameralne i osobiste spotkania z żywą muzyką podczas koncertu.  Początek koncertu o godz. 18. Bilety na to wydarzenie w cenie 25 zł za osobę dostępne są w kasie kina „Wolność” oraz bezpośrednio przed koncertem w Centrum Konferencyjnym Zamek.

Szczecinecki basen przygotował kolejną promocję. Tym razem jest ona dedykowana panom. Wszytko to z okazji Dnia Mężczyzn. W piątek, 15 marca panowie wykupując bilet za 5 zł otrzymają całodniowy dostęp bez limitu czasowego do wszystkich stref basenowych. Warto skorzystać z promocji? Z pewnością warto!

Akcja sprzątania szczecineckich jezior na dobre weszła już do tradycji wędkarskiej Koła PZW „Jesiotr”. Nie inaczej będzie u progu tegorocznej wiosny – w sobotę, 16 marca. Tego dnia nasi wędkarze posprzątają brzegi dwóch związkowych jezior – Lipnicy i Wilczkowa.  - Zachęcam kolegów do udziału w porządkowej akcji - apeluje za naszym pośrednictwem prezes „Jesiotra” Andrzej Pilzek.  Zbiórka chętnych do sprzątania jeziora o godz. 9 na parkingu przy siedzibie koła przy ul. Wł. Bartoszewskiego. Dojazd na miejsce akcji we własnym zakresie. Dla  biorących udział w sprzątaniu zarząd „Jesiotra” przygotował niespodziankę. Po pracy zasiądą oni wspólnie przy wędkarskim ognisku.

W ten weekend warto także wpaść do kina. Na dużym ekranie zobaczymy:

"Corgi, psiak Królowej"
Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.
Godziny emisji:
15 marca - godz.16:00
16 - 17 marca - godz.13:00, godz.15:00

"Bumblebee"
Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym "garbusem".
Godziny emisji:
15 marca - godz.18:00
16 - 17 marca - godz.17:00

"Aquaman"
Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.
Godziny emisji:
15 marca - godz.20:15
16 - 17 marca - godz.19:15

Tekst: Sławomir Włodarczyk/ Marzena Góra