Wiarusy na Rajdzie Zima 2019

Miasto z Wizją / 20.01.2019 / Komentarze
Poszli szlakiem szczecineckich ryb, ptaków i zwierząt

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” rozpoczęli dziś (niedziela 20.01) 49 rok swojej działalności na rzecz rekreacji i czynnego wypoczynku.

Pierwszy w tym roku rajd nosił nazwę "Zima 2019". Tym razem miłośnicy różnych form turystyki udali się na spacer po Szczecinku nieoznakowanym szlakiem zwierzyńca. Zajrzeli m.in. do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, by tam podziwiać ryby pływające w olbrzymich akwariach.

- Aura dopisała, w rajdzie uczestniczy około stu osób, w tym dzieci ze szkół w Parsęcku i Grzmiącej - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

- Rajd rozpoczęliśmy przy muszli koncertowej w parku miejskim. Później pójdziemy nieoznakowanym szlakiem zwierzyńca a zimowe rajdowanie zakończymy na terenie Schroniska Młodzieżowego przy ul. Kościuszki.

Okazuje się, że i w Szczecinku mamy zwierzyniec. Oprócz ryb pływających w akwariach jest tez krowa (na budynku byłej mleczarni), orzeł, delfiny, karp, jesiotr, itp. Zakończenie rajdu zaplanowano w stołówce Schroniska Młodzieżowego przy ul. Kościuszki.

Uczestnicy rajdu mogą liczyć na solidną miskę smakowitej wojskowej grochówki i kubek herbaty. Na mecie rajdu odbędą się gry, konkursy oraz quiz "Co wiem o Szczecinku".