Wielkie emocje i niesamowite wyścigi złomów

• Tv
Miasto z Wizją / 27.01.2019 / Komentarze
Motoryzacyjny szał w Omulnej

Fani motoryzacji z SCSclub Szczecinek wpadli na doskonały pomysł i zorganizowali dziś (niedziela 27.01) Zimowe Wyścigi Złomów. Impreza pod nazwą Winter Edition Destruction Derby - Wyścig Złomów v. 9 miała miejsce w Omulnej.

Do podszczecineckiej miejscowości zjechali miłośnicy motoryzacji nie tylko ze Szczecinka, ale też całego regionu.

- Na naszą imprezę przyjechało 16 załóg. Trasa wyścigu (jedno okrążenie) liczy około 400 metrów w szczerym polu - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Stańczyk, szef Klubu SCSclub Szczecinek.

- Dziś mamy trochę inny podział ścigających się złomów. Przyjechało tylko jedno auto tylno napędowe. Dlatego też samochody podzieliliśmy na dwie grupy - do 100 KM i powyżej 100 KM. W tej drugiej, mocniejszej klasie ściga się pięć aut.

Wyścigi były bardzo emocjonujące. Tym bardziej, że rywalizowały "auta", które… nie miały prawa już jeździć. A jednak ścigały się. I to jak!

Tekst, foto, video: Sławomir Włodarczyk

Montaż: Marzena Góra