Wielkie kolędowanie po szczecinecku

• Tv
Miasto z Wizją / 17.12.2018 / Komentarze
Za nami finał tegorocznego Jarmarku Świątecznego "Miasta z Wizją"

Wspólne kolędowanie, serdeczne życzenia i uśmiechy oraz tak wyczekiwana prawdziwa świąteczna atmosfera pełna radości i życzliwości – tak właśnie było w niedzielę, 16 grudnia w centrum miasta, gdzie odbywał się finałowy dzień tegorocznego, czwartego już Jarmarku Świątecznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Miasto z Wizją. Już w czwartek na Placu Wolności zrobiło się tłoczno od kramów, straganów i stoisk, gdzie swoje wyroby prezentowali lokalni wytwórcy, kusząc przechodniów smacznymi produktami i ręcznie wykonanymi bożonarodzeniowymi ozdobami.

Jednak dniem, na który z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców, było wspólne kolędowanie, w trakcie którego czas umilały nam występy szczecineckich przedszkolaków i artystów. Tuż po godz. 13 na scenie zaczęli pojawiać się pierwsi wykonawcy. „Szlaki” pozostałym przetarły maluchy, które nie tylko przygotowały świąteczne piosenki, ale też własne choreografie i przebrania. Przed licznie zgromadzoną pod sceną publicznością wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dzieci z przedszkola „Kornela Makuszyńskiego”. Czas gościom umiliły także maluchy z przedszkola „Nutka”, „Kredka” „Słoneczko”, „Smerf”, „Bajka”, „Tęcza”, „U cioci Gosi” i „Miś”. Odwiedzili nas także podopieczni Studia Wokalnego SAPiK, zespół Swojacy z Sitna, akrobaci z Klubu Akrobatycznego „AKS Darzbór”, tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego AIDA oraz ZTW Rebelia.

W przerwie pomiędzy występami zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców odwiedził gość honorowy. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który nie tylko obdarował publiczność prezentami, ale też bawił się wspólnie z nią przez cały Jarmark, rozdając słodkie upominki i pozując do zdjęć. Smaczną niespodziankę kolejny już raz przygotował dla mieszkańców szef kuchni Łukasz Szymański, który zdradził mieszkańcom kolejny przepis na wyjątkowe świąteczne danie. Mało tego, mieliśmy także okazję na wielkim telebimie podejrzeć, jak przebiegał cały proces jego przyrządzania podczas „Gotowania na Ekranie”, a także oczywiście skosztować przygotowanego posiłku.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim mieszkańcom, wykonawcom, artystom i wystawcom za wspólnie spędzony czas podczas tegorocznego IV Jarmarku Świątecznego. Widzimy się już za rok!

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk