Wielkie otwarcie Sezonu Wodniackiego 2019

Miasto z Wizją / 15.04.2019 / Komentarze
Czeka nas wiele atrakcji, nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży

Otwarcie Sezonu Wodniackiego 2019 w Szczecinku odbędzie się w środę 1 maja o godz. 11 w parku przy Zamku Książąt Pomorskich i piętrowym pomoście nad jeziorem Trzesiecko.

Na mieszkańców Szczecinka czeka mnóstwo atrakcji.

- W ubiegłym roku sezon wodniacki po raz pierwszy otwieraliśmy przed Zamkiem Książąt Pomorskich. Okazja ku temu była doskonała - zwieńczenie budowy i otwarcie piętrowego pomostu na Trzesiecku. W tym roku "książęta" również ugoszczą naszych wodniaków i - oczywiście ich gości - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

Atrakcji będzie mnóstwo, m.in. rejsy statkiem "Księżna Jadwiga". W rejsy po jeziorze wyruszą też taksówki wodne, w tym "Nicolina", która niedawno wróciła z remontu (darmowe rejsy o godz. 12, 13.30 i 15. Do dyspozycji mieszkańców Szczecinka i turystów będą łodzie żaglowe i kajaki. Podwoje otworzy też wyciąg narciarski. Na wodzie oraz na lądzie odbywać się będą pokazy ratownictwa wodnego. M.in. będzie można dowiedzieć się jak należy się zachowywać na wodzie oraz w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. To nie wszystko. Na seanse o godz. 14, 16 i 18 zaprasza kino plenerowe.

Otwarciu Sezonu Wodniackiego 2019 towarzyszyć będzie też wiele imprez dla dorosłych i dla dzieci (stoiska ze słodkościami, dziecięcy park rozrywki, kącik gier komputerowych, a dookoła zamku odbywać się będzie wiele eventów. Trzeba tylko zamówić ładną pogodę.

Plakat: SAPiK