Woda na "Mysiej Wyspie" czysta!

Miasto z Wizją / 28.07.2016 / Komentarze
Można się kąpać. Bez obawy o zdrowie

Woda na kąpielisku "Mysia Wyspa" jest już wolna od zanieczyszczeń bakteriami Escherichia coli.

- Właśnie wydaliśmy pozytywną decyzję i dopuściliśmy kąpielisko do kąpieli - mówi "Miastu z Wizją" Barbara Szysz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku.

- Pozostałe kąpieliska na jeziorze Trzesiecko, tj. plaża Wojskowa i plaża Miejska również mają czystą wodę i miłośnicy kąpieli mogą bez obaw korzystać z plaż.

Skąd problem na Mysiej Wyspie? - Tam jest dużo ptactwa wodnego - mówi B. Szysz. - Łabędzie, dzikie kaczki ładnie wyglądają, wszyscy cieszymy się ich obecnością. Jednak dzikie ptactwo wydala odchody. Przy sporych opadach deszczu to wszystko spływa do jeziora. To duży problem, ale go, niestety, nie unikniemy.

Jak powiedziała nam szefowa Sanepidu, szczecineckie plaże są pod pełną kontrolą bakteriologiczną, a woda do badań pobierana zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.