Wojewoda dał pieniądze na wojenne nekropolie

Miasto z Wizją / 22.06.2017 / Komentarze
Miasto będzie się starać o dodatkowe środki na cmentarz żołnierzy napoleońskich

Wojewoda Zachodniopomorski przekazał miastu kwotę 13 tys. zł na realizację zadań związanych z utrzymaniem pomników i mogił na szczecineckich cmentarzach wojennych. Chodzi głównie o stałą konserwację takich miejsc, m.in. utrzymanie zieleni oraz konserwację grobów oraz naprawę wszelkich urządzeń na mogiłach i w ich otoczeniu

- Dotację spożytkujemy na bieżące utrzymanie kwatery żołnierzy polskich i radzieckich na Cmentarzu Komunalnym, mogiły pilotów alianckich oraz cmentarza żołnierzy napoleońskich przy ul. Szafera - mówi "Miastu z Wizją" Bogdan Jojkan z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta.

Jak wyjawił nasz rozmówca, miasto wystąpiło do wojewody o dodatkowe środki na dalsze porządkowanie otoczenia cmentarza napoleońskiego. Chodzi głównie o nowe nasadzenia.

Pracami na szczecineckich „wojennych” nekropoliach zajmować się będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.